Najnowsze newsy

Siatkówka » Mistrzostwa Europy mężczyzn

Mistrzostwa Europy mężczyzn | 2019-09-24 13:53:01 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: plusliga.pl

Ryszard Czarnecki: o pomoc poprosił kapitan Kubiak

Fot.: Karol Zdyb

Polscy siatkarze utknęli dziś na lotnisku w Amsterdamie, gdyż odwołano ich lot do Lublany. Z szybką pomocą przyszedł polski rząd, który wysłał po siatkarzy swój samolot. O kulisach tego wydarzenia opowiada Ryszard Czarnecki, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

PLUSLIGA.PL: Kto wpadł na pomysł, by wesprzeć biało-czerwonych w tak nieoczekiwanej sytuacji?

RYSZARD CZARNECKI:
Dziś rano zadzwonił do mnie kapitan reprezentacji Michał Kubiak, opowiedział o problemie na lotnisku w Amsterdamie. Chwilę wcześniej zostałem poinformowany o niej sms-owo przez jednego z naszych byłych selekcjonerów. Ruszyliśmy do działania. Muszę powiedzieć, że fantastycznie zachowała się i spisała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. W ogóle nie musiałem nikogo do niczego namawiać, Pan Premier i jego urzędnicy byli chętni do pomocy i to natychmiastowej. W imieniu PZPS i naszej drużyny chcę podziękować za błyskawiczną reakcję i za to, że ci wspaniali chłopcy nie zostali pozostawieni sami z tą nietypową sytuacją. Siatkarze to nasze dobro narodowe i musieliśmy tak zareagować. Udało się zaoszczędzić dużych perypetii, bo jak mówił Michał, alternatywą była 18-godzinna podróż autokarem lub rozdzielenie zespołu na mniejsze grupy i lot np. przez Stambuł, który trwałby i tak kilkanaście godzin. Groziło nam jakieś szaleństwo.

Mamy w tej chwili informację, że samolot rządowy zabierze biało-czerwonych około 15?

- Samo załatwienie samolotu było w miarę łatwe, lecz już logistyka lotu to skomplikowana rzecz. Udało się przyspieszyć wszystko, tak by samolot wyleciał po naszych chłopaków o 12 z Warszawy. Wszystko się dobrze kończy, państwo Polskie pokazało swą sprawność, reszta w rękach siatkarzy. A ci w Euro prezentują się genialnie. Liczę, że komfortowo dolecą do Lublany, a potem zagrają świetne spotkanie. Myślę, że czeka ich ciężka przeprawa, bo Słoweńcy to dobry zespół, wszyscy pamiętamy jak trudno się z nimi walczyło w trakcie turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk, który rozgrywany był w Gdańsku. No i dodatkowo po raz pierwszy w tym turnieju będziemy grali w hali, w której będzie przewaga kibiców drużyny przeciwnej.

[b]Poza świetną grą biało-czerwonych, na mistrzostwach na pewno imponująco prezentują się nasi kibice.

- Bardzo dziękuję siatkarzom za świetną grę, lecz równie mocno kibicom, którzy na tym turnieju są dla Polski świetnym „produktem” eksportowym, wizytówką naszego sportu i kraju. Pokazujemy, jak wspaniale i kulturalnie można dopingować. Wielki szacunek za te wszystkie przejechane kilometry i atmosferę, która powodowała, że nasi gracze czuli się, jak u siebie.


*rozmawiał Kamil Składowski, plusliga.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane