Najnowsze newsy

Siatkówka » Mistrzostwa Europy mężczyzn

Mistrzostwa Europy mężczyzn | 2019-09-18 18:23:27 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

Polscy siatkarze spotkali się z mediami

Fot.: Anna Jabłczyk

Polscy siatkarze w przerwie pomiędzy wygranym 3:0 spotkaniem z Czarnogórą i czwartkowym - ostatnim meczem grupowym z Ukrainą spotkali się w swoim hotelu z liczną grupą dziennikarzy.

Mimo napiętego harmonogramu nasi reprezentanci znaleźli ponad trzy kwadransy dla zainteresowanych mediów. Spotkanie odbyło się po porannych zajęciach w siłowni, a siatkarzy czeka jeszcze popołudniowy trening z piłkami. - Pracujemy zgodnie z zaplanowanym programem. Moi siatkarze w dniach meczowych sami decydują o intensywności zajęć. Mogą dostosować swoje zaangażowanie do samopoczucia i stanu zdrowia. Jestem zadowolony z naszych dotychczasowych występów, chociaż wiem, że najtrudniejsze mecze są ciągle przed nami. To co jest nowego to wrażenie respektu, a nawet czasami strachu u niżej notowanych zespołów. Ciężko pracowaliśmy, aby tak się stało i nie mamy zamiaru odpuszczać - powiedział trener Vital Heynena.

Siatkarze podkreślali jak wielkie pozytywne wrażenie sprawia na nich obecność na ich meczach licznej grupy polskich kibiców. - Daje nam to uczucie grania jak u siebie. W pierwszym meczu byłem zaskoczony tak wielką liczbą naszych kibiców. Teraz powoli się do tego przyzwyczajam i mimo, że podczas meczu koncentruję się na swojej grze, to doping naszych fanów na pewno nam bardzo pomaga - to słowa Piotra Nowakowskiego.

Nasi reprezentanci nie ukrywają, że czują na sobię presję wyniku i ogromne oczekiwania kibiców. - Już podczas Ligi Narodów, mimo że rotowaliśmy składem oczekiwano od nas zwycięstw. Teraz wszyscy mówią o medalu, najlepiej złotym. My koncentrujemy się na każdym kolejnym meczu i mimo, że poznaliśmy i pokazaliśmy już swoją wartość podchodzimy z szacunkiem do każdego przeciwnika - powiedział Fabian Drzyzga. Także podczas tego turnieju na boisku pojawiają się wszyscy siatkarze - Między mną i Marcinem Komendą nie ma niezdrowej rywalizacji. Gdy gra mój młodszy kolega, trzymam za niego kciuki, a gdy jest taka potrzeba służę pomocą. Dla mnie najważniejsze jest dobro drużyny. Każdy z nas jest ważnym elementem tego zespołu - dodał nasz pierwszy rozgrywający.

Przed naszymi siatkarzami ostatni mecz grupowy z Ukrainą, który zostanie rozegrany w czwartek o godzinie 20. W weekend meczami 1/8 finału rozpocznie się walka o medale EuroVolley 2019.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane