Najnowsze newsy

Siatkówka » Mistrzostwa Europy mężczyzn

Mistrzostwa Europy mężczyzn | 2019-09-13 11:51:47 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Renee Teppan: Polacy muszą zasłużyć na wygraną

Fot.: FIVB

Reprezentacja Polski zmagania w mistrzostwach Europy rozpocznie od meczu z Estonią. – Miło będzie spotkać byłych kolegów z PGE Skry – mówi Renee Teppan, były już atakujący bełchatowskiej drużyny, który będzie miał okazję występu w tym spotkaniu.

W wywiadzie dla Skra.tv, powiedziałeś, że „Estonia skopie Polakom tyłki podczas mistrzostw Europy”. Wiemy, że to z przymrużeniem oka, ale… Podtrzymujesz to?

Renee Teppan
: - Oczywiście żartowałem! Każdy zna siłę i bogactwo wyboru polskiej reprezentacji. Gdyby pierwsza szóstka miała problemy na boisku, trener może zmienić całą drużynę w trakcie meczu i dalej grać wedle założonego planu.

Więc mówiąc już serio, to będzie dla ciebie szczególny mecz?

- Z pewnością to spotkanie będzie dość wyjątkowe, ponieważ zmierzę się z byłymi kolegami, z którymi w dalszym ciągu mam dobre relacje. Z drugiej strony, kiedy mecz się zaczyna, to każdy myśli tylko o swojej własnej ekipie oraz o tym jak być przydatnym dla drużyny, by zwyciężyć.

Jak podchodzicie do polskiego zespołu, który jest mistrzem świata?

- Nie potrzeba jakiegoś specjalnego przygotowania mentalnego przed starciem z taką drużyną jak Polska. Każdy zna swoją siłę, więc nie mamy zamiaru oddać tego meczu bez walki – Polacy muszą zasłużyć na wygraną. Wasz zespół nie grał żadnego sparingu przed mistrzostwami Europy, dlatego spodziewam się, że będą mieli swoje własne problemy na boisku, z którymi będą musieli się zmagać w trakcie trwania spotkania.

*więcej na: skra.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane