Najnowsze newsy

Siatkówka » Mistrzostwa Europy mężczyzn

Mistrzostwa Europy mężczyzn | 2017-09-12 16:23:29 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Fernando Muñoz: Cały czas śledziłem grę Fabiana

Fot.: FIVB

Reprezentacja Hiszpanii zakończyła udział w LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 na ostatnim miejscu. Pomimo porażki szkoleniowiec hiszpańskiej drużyny jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych. W nadchodzącym sezonie Fernando Muñoz będzie trenerem zespołu Olympiakos Pireus, w którym występować będzie Fabian Drzyzga. - To bardzo doświadczony zawodnik i dysponujący dużymi umiejętnościami rozgrywający. Przez cały czas byłem w kontakcie z trenerem Ferdinando De Giorgim odnoście tego gracza. Śledziłem jego grę i występy w poszczególnych meczach – mówi w rozmowie z naszym portalem szkoleniowiec kadry Hiszpanii i greckiej drużyny.

PLUSLIGA.PL: W ostatnim meczu grupowym LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 pana zespół przegrał z Rosją 0:3, ale trzeba przyznać, że zawodnicy grali całkiem nieźle.
FERNANDO MUŇOZ:
Jestem zadowolony z naszego występu. Problemy w grze pojawiły się pod koniec pierwszego seta, w chwili kiedy Maksim Michajłow pojawił się w polu serwisowym. Niemniej mój zespół walczył i doskonale realizował założenia taktyczne. Oczywiście w odpowiednich momentach Rosjanie podnosili poziom swojej zagrywki i mieliśmy trudności z dokładnym przyjęciem. A biorąc pod uwagę rosyjski blok i jego umiejętności gry na siatce ostatecznie musieliśmy uznać wyższość przeciwników. Można powiedzieć, że tymi dwoma elementami kontrolowali grę.

W fazie grupowej nie udało się wam ugrać ani jednego seta, choć w każdym ze spotkań mieliście szansę na wygraną. Jak ocenia pan ten turniej?
- Każdy mecz w naszym wykonaniu był dobry, ale czasami brakowało nam szczęścia. Dla przykładu niewiele nam zabrakło, aby „zamknąć” trzeciego seta z Rosją. Gdybyśmy wygrali zawodnicy mieliby okazję rozegrać więcej setów i zobaczylibyśmy jeszcze trochę rywalizacji. Nie ukrywam, że jestem trochę zły z tego powodu. Podobnie sytuacja wyglądała w pierwszym spotkaniu przeciwko Słowenii. Przez długi czas prowadziliśmy i mieliśmy duże szanse na prowadzenie 1:0, bo graliśmy świetnie. W drugim meczu natomiast z Bułgarią była szansa na 1:1. Kto wie, jak przy takim stanie potoczyłaby się dalsza rywalizacja. Nie zmienia to faktu, że dla drużyny udział w mistrzostwach Europy był cennym doświadczeniem. Na ten moment nie wytrzymywaliśmy końcówek, w których popełnialiśmy za dużo prostych błędów. Mamy nad czym pracować przez kolejne lata.

* rozmawiała Katarzyna Porębska (plusliga.pl)
** więcej na plusliga.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane