Najnowsze newsy

Siatkówka » Mistrzostwa Europy mężczyzn

Mistrzostwa Europy mężczyzn | 2017-09-03 23:59:30 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: DVV / inf. własna

Srebro ME błyszczy się niczym złoto

Fot.: FIVB

Męska reprezentacja Niemiec zakończyła męskie Mistrzostwa Europy, sensacyjnie zdobywając srebrny medal. W finale turnieju zawodnicy Andrei Gianiego zaliczyli pierwszą i ostatnią porażkę w turnieju i przed 10,592 kibicami zgromadzonymi w Tauron Arenie w Krakowie przegrali 2:3 (19:25, 25:20, 22:25, 25:17, 13:15) przeciwko Rosji. To były jedyne dwa sety, które Rosjanie musieli oddać w tym turnieju. Najlepiej punktującymi zawodnikami byli Georg Grozer (27), Tobias Krick (14), Denis Kaliberda (13) i Christian Fromm (11). Denis Kaliberda, Marcus Böhme i Georg Grozer zostali wybrani do dream-teamu ME. Niemiecki zespół świętował swój pierwszy medal ME w historii w kręgu zespołu, zanim 4 września już o 6:10, ew. 6:15, wystartuje samolotem do Berlina, ew. Frankfurtu.

Po meczu powiedzieli:
Andrea Giani: To był niesamowity finał. Przed finałem wiele osób myślało, że Rosjanie zaliczą łatwe zwycięstwo. Ale to jest siatkówka. Wczoraj pokazaliśmy niewiarygodną siatkówkę. Mieliśmy zwycięstwo w naszych rękach, ale przegapiliśmy dwa punkty. Kocham moich zawodników, byli dobrze skupieni i wnieśli na boisko ogrom energii. W tym roku przegraliśmy ważne turnieje, ale dokonaliśmy tego dzięki naszej ciężkiej pracy i naszej wierze w siebie i w projekt. Uwielbiam grać o złoto. Kolejny raz znów spróbujemy. Teraz wypiję niemieckie piwo.

Lukas Kampa: Jestem całkowicie zdębiały, nie umiem jeszcze cieszyć się tak jak powinienem, było blisko, o to bardzo walczyliśmy, jest jednak małe ale. Zrobiliśmy całkiem dobry wynik w turnieju, ale myślę, że potrzebuję jeszcze chwili, aby oswoić się ze srebrnym medalem. Nie mam takiej mocnej głowy, wyślę chłopaków na miasto, może nie pożałuje sobie kieliszeczka w hotelu. Sięgnęliśmy po mechanizmy, które przed pięcioma tygodniami nie funkcjonowały, uwierzyliśmy w siebie i wnieśliśmy na boisko jeszcze więcej jakości. Jestem niesamowicie dumny z drużyny, trenera i innych.

Georg Grozer: Frustracja odchodzi, przeważa duma, także dlatego mam zawieszony medal na szyi. To był fascynujący czas, który spędziłem z chłopakami. Oczywiście to boli, jeśli ma się szanse. To był super mecz, daliśmy z siebie wszystko, zespół ma duży potencjał na przyszłość. Drużyna ma ogromne serce i nie boi się nikogo. Młodzi zawodnicy zachwycili mnie, a ja dziękuję, że znów mogłem zagrać i jestem szczęśliwy. Każdy medal ma swoją historię, to niesamowite. Jestem dumny i szczęśliwy i dziękuję Andrei Gianiemu, że ponownie powołał mnie do kadry. W każdym razie wypijemy, ale później trzeba szybko wracać do domu, ponieważ 10 września znów muszę grać w Rosji.

Christian Fromm: Bezpośrednio po finale przeważało rozczarowanie, ponieważ byliśmy tak blisko. Mieliśmy możliwości i szanse i nie wynagrodziliśmy ich sobie złotem. Mimo to możemy być dumni z wyników po tak trudnym sezonie. Jestem dumny z zespołu, z zespołu wokół zespołu i tego, jak się „sprzedaliśmy”. Zabrakło kropki nad i, ale pokazaliśmy, że znów wszystko idzie w dobrym kierunku, mamy ogromny potencjał i że znów trzeba liczyć się z Niemcami. Graliśmy stale i nie złamaliśmy się, co nie udało się innym drużynom, na koniec były dwie piłki, których zabrakło. Nie ma za dużo czasu, ale spróbujemy świętować ten sukces tak dobrze, jak będzie to możliwe.

Tobias Krick: Cieszę się ze srebra, ale jestem też rozczarowany. Nie można nie być rozczarowanym po przegranej 2:3 i 13:15. To jest siatkówka, musimy zadowolić się srebrnym medalem. W piątym secie Rosja zagrała bardzo dobrze, a my dwa czy trzy razy nie wykorzystaliśmy okazji po naszej zagrywce. Przed turniejem liczyłem na medal, a kilka dni później jestem bardzo szczęśliwy. To jest jeden z największych sukcesów, jaki kiedykolwiek miał niemiecki sport.

Prezes DVV, Thomas Krohne: W pierwszym momencie przegrana boli, ale to jest sport. Odnieśliśmy sensacyjny sukces i prawie wykonaliśmy zadanie Herkulesa. Co pozostaje, to duch, którego pokazał zespół i reklama, jaką zrobiła nasza drużyna dla sportu. Otrzymałem wiele gratulacji ze sceny mediów i sponsorów, wszyscy mówili: „Co za fantastyczny sport, co za fantastyczny zespół i fantastyczny wynik. W efekcie końcowym przeważa to, nawet jeśli porażka jeszcze boli.”

Dyrektor sportowy DVV, Christian Dünnes: Srebrny medal jest historycznym osiągnięciem. Kto przed kilkoma tygodniami pomyślałby o tym? Uważam, że bardzo ważne jest to, że Andrea Giani i zespół pozostali spokojni po tym, jak w pierwszych tygodniach i miesiącach współpracy nie wyglądało to tak, jak powinno. Cierpliwość i trzymanie się systemu przyniosło sukces i było przyczyną tego, że możliwe jest poprawienie wyników. Oczywiście nie oczekiwałem, że teraz zajdziemy tak daleko. Do tego potrzeba podniesienia wydajności i też trochę szczęścia jak przy stanie 15:13 w piątym secie. Jestem bardzo dumny z zawodników i sztabu. Ważną częścią był Georg Grozer, który nie tylko sportowo, ale także przede wszystkim jako człowiek i lider, jest niesamowicie ważny. Ogromne gratulacje dla wszystkich chłopaków, ale przede wszystkim dla takich starszych graczy jak Lukas Kampa, który oddał się reprezentacji na kolejne cztery lata do projektu Tokio 2020, i pozostałych zawodników, którzy już nie potrzebowaliby występować w kadrze, aby wyrobić sobie renomę, a mimo to przyszli i dali z siebie wszystko. Jeśli spojrzy się, że Francja i Polska zakończyły turniej na 9 i 10 miejscu, widzi się, że ME są niesamowicie trudnym turniejem. To, że doszliśmy tak daleko, jest niesamowite. Finał był niesamowity. Wczoraj było ekscytująco, ponieważ nikt nie spodziewał się tego, a przed turniejem nikt na to nie liczył. Ogromne gratulacje dla drużyny, która tak dobrze się zaprezentowała. Do tego wszystko było na żywo w bezpłatnej telewizji, wszystko było dobrze zorganizowane. Możemy opierać się na tym, ale nie powinniśmy spocząć na laurach, ale z pewnością jest pewność siebie na przyszłość.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane