Najnowsze newsy

Siatkówka » Mistrzostwa Europy mężczyzn

Mistrzostwa Europy mężczyzn | 2017-09-05 13:16:28 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: plusliga.pl

Denis Kaliberda: przed rozpoczęciem ME drugie miejsce bralibyśmy w ciemno

Fot.: FIVB

Reprezentacja Niemiec wywalczyła srebrne medale podczas LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. W finale przegrała z Rosją 2:3. - Przed rozpoczęciem mistrzostw Europy drugie miejsce bralibyśmy w ciemno - powiedział Denis Kaliberda, najlepszy przyjmujący turnieju i były zawodnik Jastrzębskiego Węgla.

Niemcy zdobyli pierwszy medal podczas mistrzostw Europy i to w dodatku srebrny, choć mieli duże szanse na złoty. W niedzielnym finale walczyli z Rosjanami jak równy z równym, ale w tie-breaku nieznacznie skuteczniejsi okazali się zawodnicy z Rosji.

- W tym ostatnim spotkaniu z Rosjanami walczyliśmy z całych sił i staraliśmy się grać najlepiej, jak potrafimy. Nie wystarczyło to jednak, żeby pokonać najlepszą drużynę turnieju - powiedział Denis Kaliberda.

I dodał - Cieszę się, ale pozostaje jednak spory niedosyt, bo mieliśmy realną szansę na złoto. Byliśmy bardzo blisko odniesienia zwycięstwa, ale przegraliśmy trochę na własne życzenie. Popełniliśmy dużo błędów, nie kończyliśmy ważnych piłek, chociaż bardzo tego chcieliśmy.

Przyjmujący po zakończonym turnieju nie ukrywał dumny z osiągniętego sukcesu. - Moim zdaniem przed rozpoczęciem mistrzostw Europy to drugie miejsce wzięlibyśmy w ciemno, bo to jest bardzo duże osiągnięcie - wyznał reprezentant Niemiec.

I dodał na koniec - Myślę, że mistrzostwa Europy zawsze są przyjemnym turniejem. Zagraliśmy bardzo dobrze, staraliśmy się walczyć. Może nie zawsze graliśmy na najwyższym poziomie, na jaki było nas stać, ale ostatecznie możemy cieszyć się ze srebrnego medalu.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane