Siatkówka » Mistrzostwa Europy mężczyzn

Mistrzostwa Europy mężczyzn | 2017-09-04 14:58:37 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: plusliga.pl

Maksim Michajłow: pokazaliśmy, że jesteśmy silną drużyną

Rosja wygrała LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. W niedzielnym finale, który był niezwykle zacięty i emocjonujący pokonała Niemcy 3:2. – Pokazaliśmy, że jesteśmy silną drużyną – powiedział Maksim Michajłow, MVP turnieju.

Rosja po raz czternasty wywalczyła złoty medal na mistrzostwach Europy. 3 września w TAURON Arenie Kraków podopieczni Siergieja Szlapnikowa w pięciu setach pokonali Niemców.

- To niesamowity wynik. Od pewnego czasu nie wygraliśmy żadnego złotego medalu, co dodaje temu medalowi jeszcze większej wartości – powiedział Maksim Michajłow.

I dodał - To zwycięstwo dało nam jeszcze większej pewności siebie. Zwycięstwo to zwycięstwo, więc teraz możemy świętować nasz tytuł mistrza Europy.

Sbrona udział w LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 zakończyła z kompletem sześciu zwycięstw. W sześciu rozegranych meczach stracili zaledwie dwa sety – w finale przeciwko Niemcom.

- Na boisku pokazaliśmy, że jesteśmy silną drużyną – zakończył Maksim Michajłow, MVP mistrzostw Europy, które rozgrywane były w Polsce od 24 sierpnia do 3 września.