Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2021-01-30 12:59:28 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: inf. prasowa

Jakub Ziobrowski opuszcza VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa

Fot. Magdalena Kudzia

Jakub Ziobrowski nie jest już siatkarzem VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. Kontrakt atakującego ze stołecznym klubem został rozwiązany za porozumieniem stron.

– Chcę grać i rozwijać się, postanowiłem więc skorzystać z oferty, jaką otrzymałem z występującej w TAURON 1. Lidze LUK Politechnice Lublin. Wszystko potoczyło się dość szybko, 30 stycznia bowiem zamyka się okienko transferowe – skomentował Jakub Ziobrowski. – Z grą w VERVIE wiązałem duże nadzieje. Niestety po kontuzji, jaka przytrafiła mi się na początku sezonu i operacji, nie mogłem wrócić do swojej normalnej dyspozycji i przegrywałem rywalizację o miejsce w wyjściowym składzie. Przez to natomiast nie byłem sobą także mentalnie – dodał popularny Buben.

Mistrz świata juniorów z 2017 roku zżył się z kolegami z drużyny i dobrze czuł się w stolicy. Kiedy więc otrzymał propozycję z Lublina, musiał bić się z myślami. Po ostatnim wspólnym treningu z VERVĄ, podczas pożegnania z siatkarzami i trenerami, nie krył zaś wzruszenia. – Jestem sentymentalnym człowiekiem, takie rozstania nie są więc dla mnie łatwe. Chciałbym podziękować wszystkich chłopakom, trenerom, członkom sztabu szkoleniowego, a także zarządowi i pracownikom klubu. Będę wam kibicował! – zapewnił atakujący i skierował kilka słów również do fanów. – Kibice, choć nie dane nam było spotkać się w hali, wszystkim wam dziękuję. Naprawdę czułem wasze wsparcie. Do zobaczenia! – uśmiechnął się.

Jakub Ziobrowski w barwach VERVY Warszawa ORLEN Paliwa w PlusLidze wystąpił w 19 meczach (53 setach). W większości z nich pojawiał się jednak jedynie na krótkie zmiany. Dla klubu ze stolicy zdobył 60 punktów: 48 z ataku (średnia skuteczność 43,24%), 10 blokiem i 2 zagrywką. Dodatkowo miał okazję zadebiutować w CEV Lidze Mistrzów. Na boisku pojawił się we wszystkich 3 jak dotąd rozegranych meczach VERVY (6 setach), ale tylko przeciwko Leo Shoes Modena grał dłużej. Zdobył wówczas 10 oczek: 9 z ataku (56% skuteczności) i 1 zagrywką.

– Kuba to bardzo ambitny siatkarz i bardzo fajny człowiek. Rozumiemy i szanujemy jego decyzję. Życzymy mu powodzenia w nowym klubie i oczywiście wywalczenia awansu do PlusLigi – powiedział Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – My zaś zostajemy z dwoma atakującymi. Trener Andrea Anastasi będzie miał do dyspozycji Michała Superlaka i Jana Króla – zakończył.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane