Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » ORLEN Liga Kobiet

ORLEN Liga Kobiet | 2020-10-30 20:19:18 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: tauronliga.pl

Piątek z TAURON Liga: Grot Budowlani Łódź - Enea PTPS Piła 3:0

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Grot Budowlani Łódź wygrał z Eneą PTPS Piła 3:0 (25:12, 25:10, 25:15) w 16. kolejce TAURON Ligi rozgrywanej awansem. Nagrodę MVP otrzymała Veronica Jones-Perry, zdobywczyni 17 punktów.

Niecałe dwa tygodnie temu oba zespoły spotkały się w ramach 5. kolejki. Wtedy górą były łodzianki, które wygrały spotkanie w trzech setach. Było to jednocześnie pierwsze zwycięstwo podopiecznych Błażeja Krzyształowicza. Pilanki do tej pory rozgrały trzy mecze i jeszcze nie odniosły zwycięstwa. Piątkowym spotkaniem na pewno ni epoprawiły sobie humorów.

Pierwszą partię zdecydowanie lepiej zaczęły gospodynie spotkania. Już w pierwszych akcjach przejęły kontrolę na boisku. Świetne zagrywki Pauliny Damaske dały im prowadzenie 8:2. Przyjezdne miały kłopoty z przyjęciem, a co za tym idzie także rozegraniem i atakiem. W połowie partii łodzianki miały osiem punktów przewagi 16:8 i dalej punktowały. Seta zakończyły zwycięstwem 25:12

W drugim secie pilanki nadal nie były w stanie nawiązać walki z gospodyniami. Grały chaotycznie, popełniały błędy, nie potrafiły wyprowadzić skutecznych, punktowych akcji. Trener Adam Grabowski próbował ratować sytuację, wprowadzał nowe zawodniczki na boisko, ale i one nie zatrzymały Pauliny Damaske i Veronici Jones-Perry, które każdą piłkę zamieniały na punkt. W końcówce seta łodzianki miały już dwanaście oczek przewagi 21:9, a partię wygrały 25:10.

Ostatnia partia meczu nie różniła się niczym od dwóch poprzednich. Łodzianki szybko odskoczyły rywalkom na pięć punktów 10:5 i dalej rządziły na boisku. Świetnie przyjmowały, atakowały i grały w kontrataku 14:9. Podopieczne Adama Grabowskiego cały czas miały kłopoty, począwszy od zagrywki, a na ataku kończąc i ich strata do rywalek tylko się powiększała 21:14. Set zakończył się wysoką wygraną łodzianek 25:15.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane