Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » ORLEN Liga Kobiet

ORLEN Liga Kobiet | 2020-09-11 12:50:32 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: tauronliga.pl

Agieszka Adamek: Czujemy jeszcze rezerwy w naszej grze

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Start TAURON Ligi już niebawem. Zespoły szykujące się do walki o mistrzostwo Polski grają ostatnie sparingi. Siatkarki #VolleyWrocław kończą niezwykle pracowity okres przygotowań. Ostatnią przedsezonową próbą będą sparingi z drużyną BKS Stal Bielsko-Biała.

8 sparingów i 5 zwycięstw – z takim bilansem do Wrocławia przyjadą najbliższe rywalki. Podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka w zeszłym tygodniu rozegrały dwa wyjazdowe spotkania z VK UP Olomouc. W Czechach najpierw wygrały 3:1, następnego dnia musiały uznać wyższość rywalek kończąc pojedynek 1:3.

Zespół z Wrocławia ma za sobą remis w ostatnim sparingu z Energa MKS Kalisz. Oba zespoły stoczyły ze sobą bardzo wyrównany czterosetowy pojedynek, który zakończył się remisem 2:2. Ten mecz był bardzo ważny w kontekście nadchodzących rozgrywek ligowych. Zawodniczki #VolleyWrocław wykazały się ogromną wolą walki. Pierwszy set wygrany, drugi i trzeci dla gospodyń. Czwarta partia to pokaz gry Małgorzaty Jasek. Najlepszą siatkarką tego dnia po wrocławskiej stronie była Natalia Murek, która rozegrała całe spotkanie na wysokim poziomie.

- Myślę, że każda z nas miała pewne wątpliwości po początkowych sparingach, kiedy nasza gra nie układała się jak byśmy chciały. Z biegiem czasu widać jest jednak coraz lepszą formę na treningach oraz w trakcie sparingów. Od początku o tym zapewniał nas trener Kurczyński i cieszę się, że drużyna wierzyła w ten plan – powiedziała Agnieszka Adamek, libero #VolleyWrocław.

- Ostatnie spotkanie z Kaliszem wyglądało pozytywnie, pomimo, że chyba wszystkie czujemy jeszcze rezerwy w naszej grze. Godziny spędzone na treningach powodują, że jesteśmy coraz lepiej zgrane, a nasza gra nabiera rytmu. Przyjemnie się pracuje widząc pełne zaangażowanie całej drużyny. Jestem przekonana, że drugi sparing z drużyną z Bielska będzie wyglądał inaczej niż nasze pierwsze spotkanie. Wyjdziemy na boisko walczyć o zwycięstwo – dodaje Adamek.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane