Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » ORLEN Liga Kobiet

ORLEN Liga Kobiet | 2020-09-12 22:46:05 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: tauronliga.pl

Dwa sparingi #VolleyWrocław z BKS Stal Bielsko-Biała

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Za #VolleyWrocław dwa sparingu z BKS Stal Bielsko-Biała. W piątkowym meczu padł remis (2:2), w sobotnim natomiast górą były rywalki, które wygrały 3:1

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się od seta, który niemal cały grany był na przewagi. Zespoły nie pozwalały rywalkom odejść na więcej niż dwa punkty, w efekcie czego końcówka seta była grana na przewagi. W drugim secie wrocławianki grały jak z nut. Świetne zagrywki Pauli Słoneckiej i bloki Aleksandry Gancarz dały prowadzenie 8:1. Dobra gra kontynuuowana była do końca seta.

Od trzeciej partii na boisku pojawiły się 4 nowe siatkarki #VolleyWrocław. Trener Kurczyński zdecydował się na takie zmiany, by sprawdzić wszystkie możliwe ustawienia. Ostatecznie w tym secie wrocławianki nie znalazły swojego stylu gry i przegrały tę partię. Podobna sytuacja była w czwartym secie (granym wyjątkowo do 15 punktów). Tu gra nie kleiła się od początku, natomiast pod koniec wrocławianki złapały wiatr w żagle. Nie uchroniło to jednak je przed przegraniem tego seta.

VolleyWrocław : BKS Stal Bielsko – Biała 2:2 (28:26, 25:16, 15:25, 12:15)

W sobotę ponownie na parkiecie #VolleyWrocław spotkał się z drużyną BKS Stal Bielsko-Biała. To był ostatni przedsezonowy sparing. Oba zespoły rozpoczęły spotkanie od bardzo wyrównanej gry. Z biegiem meczu #VolleyWrocław zaczął budować prowadzenie, które w pewnym momencie osiągnęło nawet 5 punktów (19:14). Odważna i aktywna gra w obronie zaowocowała zwycięstwem w pierwszym secie 25 do 21.

Akcja za akcją, punkt za punkt tak można opisać początek drugiego seta. Nasz zespół wyszedł nawet na prowadzenie, ale rywalki nie dawały za wygraną. Niezwykle zacięta była końcówka tej partii, którą wygrały zawodniczki Stali 22:25. W trzeciej partii spotkania #VolleyWrocław cały czas minimalnie prowadził. Koniec okazał się jednak niezwykle wyrównany. Przy stanie 24:24 dwukrotnie atak skutecznie zakończył zespół gości.

Błędy w obronie wrocławianek wykorzystywały przyjezdne. W pewnym momencie prowadziły nawet 7 punktami 16:23. Pomimo walki do ostatniej piłki, set zakończył się wynikiem 17:25.

#VolleyWrocław : BKS Stal Bielsko – Biała 1:3 (25:21, 22:25, 24:26, 17:25)

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane