Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » ORLEN Liga Kobiet

ORLEN Liga Kobiet | 2020-04-11 20:18:47 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: lsk.plps.pl

Shelly Stafford środkową DPD Legionovii

Fot.: Karol Zdyb

Nową zawodniczką DPD Legionovii Legionowo, czwartej ekipy ostatniego sezonu została jedna z najlepszych amerykańskich środkowych młodego pokolenia Shelly Stafford!

Budowa składu na sezon 2020/21 trwa w najlepsze. Po podpisaniu kontraktu z Pauliną Majkowską DPD Legionovia sięga po zagraniczną zawodniczkę na tę samą pozycję. Urodzona w 1997 roku, pochodząca z Cypress w Teksasie zawodniczka mierzy 192 centymetry wzrostu.

W ostatnim roku Shelly Stafford została wyróżniona w kilku prestiżowych zestawieniach i plebiscytach najlepiej rokujących zawodniczek w Stanach Zjednoczonych. Najbardziej prestiżowym jest dla niej miejsce w pierwszym zespole AVCA, a więc Amerykańskiego Stowarzyszenia Trenerów Siatkówki (The American Volleyball Coaches Association). Zawodniczka ta znalazła się również na kilku podobnych listach talentów opublikowanych między innymi. przez największą amerykańską sportową stację telewizyjną ESPN.

– Shelly to wielki talent z Baylor University – powiedział trener Alessandro Chiappini. – Posiada wszystkie najważniejsze dla nas umiejętności techniczne i fizyczne, już dziś jest przymierzana przez trenera kadry narodowej Karcha Kiralyego do składu na Igrzyska Olimpijskie w roku 2024, szkoleniowiec ma o niej dobra opinię. Cieszymy się, że Shelly do nas dołącza. To siatkarka z ogromną motywacją, by jak najlepiej rozpocząć swoją siatkarską przygodę w Europie.

- Jestem bardzo podekscytowana i wdzięczna za szansę dołączenia do rodziny DPD Legionovii – skomentowała Shelly Stafford. – Już nie mogę się doczekać możliwości pobierania nauk u fantastycznego trenera i wspólnej walki z innymi utalentowanymi zawodniczkami!

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane