Najnowsze newsy

Publicystyka

[2010-10-04 16:16:29]
Zgnite jaja
Fot.: Dawid Ćmielewski

6, 11, 12. Nie, nie… To nie są numery na najbliższe losowanie Lotto. To miejsca, które zajmują rzekomi potentaci polskiej piłki, odpowiednio Wisła, Legia i Lech.[Publicystyka]»

[2010-09-24 21:53:41]
Gorzkie procenty
Fot.: Mateusz Czarnecki

O dziwo ten artykuł nie będzie ani o najnowszych zmianach w matematyce, ani też o bankach, które podniosły swoje oprocentowania. A o czym dokładnie?[Publicystyka]»

[2010-09-11 20:06:47]
Południowa inwazja
Fot.: Dawid Ćmielewski

W gospodarce dzieli się Polskę na zachód i wschód. W tym przypadku, głównie z powodu zarobków. W polskim futbolu, sytuacja ta odwraca się o jakieś 270° i powinno się mówić o północnej Polsce i Polsce południowej. Dlaczego?[Publicystyka]»

[2010-09-03 20:16:33]
Najlepszy z najlepszych
Fot.: Magdalena Pawlik-Paciorek

Na początek zagadka. Jaki to zawód, w którym jednego dnia jesteś noszony na rękach a drugiego, ktoś splunie Ci w twarz lub zza twoich pleców będą wydobywać się niecenzuralne epitety? Odpowiedź jest jedna. To musi być trener![Publicystyka]»

[2010-08-30 14:17:48]
Wszystko po staremu...
Mamy piękne hale, mamy oddanych kibiców, których zazdrości nam cały świat, mamy rzekomo dobrych zawodników, którzy grają w znanych klubach za granicą. Nasza rodzima liga także nie jest przecież słaba. W naszej reprezentacji chcą grać koszykarze z za granicy (o dziwo reprezentujący dobry poziom). Do stworzenia „Dream Teamu” brakuje nam tylko jednego. Wyników![Publicystyka]»

O takim jednym co się podjął samobójczej misji
Fot.: Dawid Ćmielewski

Mógłbym się teraz śmiać z ludzi, którzy kilka miesięcy temu pewnym tonem mówili, że Franciszek Smuda wyprowadzi naszą reprezentację na prostą. Mógłbym, ale dzisiaj bardziej śmiać mi się chce z tych ludzi, którzy stawiają już na tym trenerze krzyżyk.[Publicystyka]»

[2010-08-24 21:05:02]
Król wskrzeszony i co dalej?
Fot.: Wojciech Szymański

Mistrz Polski 1922,1923,1925,1926. Wicemistrz 1932,1933,1935. 13 sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, 273 rozegrane mecze, 204 zdobyte punkty, 130 wygrane mecze, 537 strzelonych bramek. W tabeli wszech czasów ligi polskiej, jest wyżej od takich klubów jak Korona Kielce czy Jagiellonia Białystok, zajmując 29 miejsce. Najbardziej utytułowany klub polskiej piłki międzywojennej. Jest tylko jeden taki klub. Prawdziwa legenda. Prawdziwa lwowska Pogoń.[Publicystyka]»

O transferach... niekoniecznie klubowych
Fot.: Dawid Ćmielewski

Ludzie w swoim życiu często "omijają" przepisy. Od tych najpospolitszych zaczynając, (łamanie przepisów drogowych) do tych nieco większych, o których już pisać nie będę. W futbolu na pierwszy rzut oka, "obchodzenie" przepisów jest niemożliwe. Nie damy przecież na boisko piłkarza, który pauzuje za czerwoną kartkę. Ani też nie wpuścimy z powrotem gracza, którego wcześniej zdjęliśmy z boiska jako zmianę. Jest tylko jeden rodzaj "oszustwa”, na które FIFA (ni inne sportowe federacje nie znalazły jeszcze lekarstwa). Większość już się chyba domyśla, o co chodzi. O naturalizację piłkarzy.[Publicystyka]»

[2010-08-07 14:30:44]
Osaczony w greckiej dżungli
Fot.: Dawid Ćmielewski

Polskie media często porównywały rodzimych kibiców do dzikusów. Nie inaczej było po czwartkowym meczu w Salonikach, po którym rozdmuchano do granic przewinienia kibiców Jagielloni, uznając ich za winnych przerwania pucharowego meczu. Prawdziwych dzikusów ujrzano jednak wśród gospodarzy, którzy przed meczem obrzucili kamieniami autokar z piłkarzami polskiego klubu i cały mecz prowokowali kibiców z Białegostoku.[Publicystyka]»

[2010-03-15 20:01:54]
Śmieją sie z nas
Fot.: Wojciech Szymański

Pamiętam, jak za czasów, gdy centrum Wszechświata wydawała się być piaskownica panowała moda na wzajemne docinki. "Jesteś tak gruby, że w szkole siedzisz obok każdego" - naśmiewano się z puszystych. "Jesteś tak brzydki, że mama idąc z tobą na spacer musi zakładać ci papierową torbę na głowę" - obrywali... no okay, tak akurat obrywałem ja. Dziś znowu się ze mnie śmieją.[Publicystyka]»

[2009-12-20 21:29:50]
Sto lat za murzynami
Fot.: Dawid Ćmielewski

Ludzie w Polsce nie mają twarzy, mają mordy – za cholerę nie mogę sobie przypomnieć z jakiego filmu jest ów cytat. Jeżeli w ogóle takie zdanie padło w jakimś filmie. Tym razem nawet google mi nie pomogły, Pewnie będzie mnie to gryzło jeszcze w nocy, może sobie przypomnę, jak nie, to to trudno. Czemu o tym piszę? W zeszłym tygodniu skacząc po kanałach, szukając ciekawego meczu trafiłem na TVP sport, a tam przy studyjnym stole; Szaranowicz, Engel, Piechniczek i Strejlau (podkreślający co chwilę, że nie jest członkiem PZPN) rozmawiali – gdzie tam rozmawiali? DEBATOWALI! Na temat ratowania polskiego futbolu. Stąd te mordy. Na prawdę, nie zwykłem wyśmiewać innych za to jak wyglądają, ale te mordy, to nie tylko wygląd, to stan ducha![Publicystyka]»

Działacze KM-u Ostrów chwytają się brzytwy
" Tonący brzytwy się chwyta " - mówi stare porzekadło. Częste przykłady z życia codziennego pokazują, iż jest ono wiarygodne. Na swoim przykładzie udowadniają nam to właśnie działacze zrujnowanego Klubu Motorowego Ostrów.[Publicystyka]»

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane