Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Puchar Polski

Puchar Polski | 2017-04-03 20:59:40 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: KKSLECH.com

PZPN we wtorek rozpoczyna sprzedaż biletów na sektory neutralne

Już 4 kwietnia jeszcze przed rozegraniem rewanżowych spotkań półfinałowych Polski Związek Piłki Nożnej rozpocznie sprzedaż biletów na finał Pucharu Polski, który odbędzie się we wtorek, 2 maja, o godzinie 16:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie. We wtorek do sprzedaży trafią wejściówki neutralne na sektory wzdłuż boiska obiektu.

Polski Związek Piłki Nożnej już w lutym ustalił, że bilety na finał Pucharu Polski 2017, który odbędzie się we wtorek, 2 maja, o godzinie 16:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie będą kosztowały odpowiednio 40 zł na sektory wzdłuż boiska oraz 30 zł za bramkami na miejsca dla obu finalistów. Te ceny będą obowiązywały przez 3 najbliższe lata. Bilety na tegoroczny finał pucharu krajowego będą więc droższe od tych w 2015 czy w 2016 roku. Wówczas za pojedynczą wejściówkę należało zapłacić 15 lub 20 zł w zależności od kategorii.

PZPN w porównaniu z 2 poprzednimi latami nie zmienił jednak sposobu dystrybucji biletów. Te na sektory tzw. neutralne będzie można kupić tylko za pośrednictwem strony kupbilet.pl od 4 kwietnia. Ich wydruk będzie możliwy dopiero pod koniec kwietnia. Jak zwykle nie będzie można kupić wejściówek w dniu finału w kasach obiektu. Polski Związek Piłki Nożnej dolne sektory wzdłuż boiska znów zarezerwował dla swoich gości ze związków czy dla uczestników turnieju o Puchar Tymbarku, który poprzedzi mecz finałowy.

Dystrybucją biletów za bramkami dla swoich kibiców zajmą jak się tradycyjnie kluby, które dojdą do tegorocznego finału. Wiele wskazuje na to, że na Narodowym zagra Arka Gdynia oraz Lech Poznań. Obie drużyny w marcu wysoko wygrały rezultatem 3:0, zatem w rewanżach mogą już tylko pilnować bardzo korzystnych wyników. W ubiegłym tygodniu zarząd Kolejorza złożył wniosek do NKO o anulowanie lub zawieszenie kary uczestnictwa zorganizowanej grupy fanatyków podczas finału Pucharu Polski.

Nie wiadomo, kiedy NKO rozpatrzy prośbę Lecha Poznań, a w przypadku pozytywnej decyzji, ile nasz klub dostanie biletów oraz na którą trybunę (od strony ronda Waszyngtona lub od strony stacji kolejowej jak w 2 poprzednich latach). Oczywiście każdy z kibiców będzie mógł sobie kupić bilet na tzw. sektor neutralny na trybunę znajdującą się wzdłuż boiska w cenie 40 zł. PZPN nie poinformował i raczej już nie tego zrobi o której we wtorek ruszy sprzedaż wejściówek na stronie kupbilet.pl.

Rok temu sprzedaż biletów neutralnych ruszyła o godzinie 12:00. Kilka minut później padły serwery a wszystkie bilety zostały rzekomo wyprzedane. Zainteresowanie wejściówkami przed rokiem było wręcz gigantyczne, a to za sprawą udziału w finale warszawskiej Legii. W tym roku „Wojskowych” zabraknie w finale, dlatego zainteresowanie mieszkańców Warszawy biletami na mecz 2 maja na pewno będzie dużo, dużo mniejsze.

Dodajmy, że Lech Poznań jest 5-krotnym zdobywcą pucharu krajowego (po raz ostatni wywalczył go w 2009 roku) i 4-krotnym finalistą Pucharu Polski (w 3 ostatnich finałach w tym w 2 z rzędu Kolejorz przegrał). W ubiegłym sezonie Wielkopolanie w półfinale pucharu krajowego wyeliminowali Zagłębie Sosnowiec, a w jeszcze poprzednim Błękitnych Stargard Szczeciński.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane