Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Puchar Polski

Puchar Polski | 2017-02-27 19:12:26 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: KKSLECH.com

1/2 Pucharu Polski – zapowiedź

W dniach 28 lutego – 1 marca 2017 po zimowej przerwie zostaną wznowione rozgrywki o piłkarski Puchar Polski w sezonie 2016/2017. Tym samym Lech Poznań jako główny faworyt tegorocznych rozgrywek oraz uczestnik 2 ostatnich finałów na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpocznie decydują walkę o swoje pierwsze wiosenne trofeum na 95-lecie klubu.

Lech Poznań jest mocnym faworytem do zdobycia Pucharu Polski mając przy okazji najtrudniejszą drogę do półfinału spośród wszystkich jego uczestników. Musiał wyeliminować Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Ruch Chorzów na wyjazdach, a także Wisłę Kraków z którą w pierwszym spotkaniu 1/4 pucharu krajowego zremisował przy pustych trybunach na Bułgarskiej 1:1. Na szczęście w rewanżu Kolejorz pokazał klasę i wygrał 4:2. Po ćwierćfinale ponownie los go nie oszczędził, bowiem „niebiesko-białym” przyjdzie się teraz zmierzyć w dwumeczu z Pogonią Szczecin.

Historia pucharowych starć Kolejorza z „Portowcami” przemawia za Lechem Poznań, który w środę, 1 marca, o godzinie 20:00 już przy otwartych trybunach Inea Stadionu podejmie Pogoń Szczecin. Droga „Portowców” do półfinału była znacznie prostsza. Klub z Pomorza wyeliminował III-ligowca, u siebie Jagiellonię Białystok i w ćwierćfinale II-ligowca.

Jeszcze prostszą drogę do wiosennych zmagań miała Arka Gdynia, która stopniowo pokonywała zespoły z niższych lig i która tak jak w ćwierćfinale zmierzy się teraz z I-ligową ekipą. Wigry Suwałki to również jedna z rewelacji tej edycji Pucharu Polski. Pierwsze spotkanie półfinałowe I-ligowca z beniaminkiem Ekstraklasy odbędzie się w Suwałkach we wtorek, 28 lutego, o godzinie 18:00.

Rewanżowe konfrontacje 1/2 Pucharu Polski zostaną rozegrane w dniach 4-5 kwietnia, jednak PZPN nie ustalił dotąd dokładnych dat meczów w Szczecinie oraz w Gdyni. Wiadomo jedynie tyle, że Lech Poznań będzie miał dzień więcej na przygotowania do rewanżu niż Pogoń, a to z racji ustalonego już ligowego terminarza.

Finał odbędzie się tradycyjnie 2 maja 2017 roku (wtorek, godz. 16:00) na Stadionie Narodowym w Warszawie. Triumfator oprócz oczywiście Pucharu Polski i 1 mln zł uzyska prawo startu w eliminacjach Ligi Europy 2017/2018 od II a być może nawet od III rundy kwalifikacyjnej. Dodajmy, że Kolejorz jest 5-krotnym zdobywcą pucharu krajowego (po raz ostatni wywalczył go w 2009 roku) i 4-krotnym finalistą Pucharu Polski (w 3 ostatnich finałach w tym w 2 z rzędu Kolejorz przegrał).


1/2 Pucharu Polski 2016/2017:

Wtorek, 28 lutego
Wigry Suwałki – Arka Gdynia godz. 18:00

Środa, 1 marca
Lech Poznań – Pogoń Szczecin godz. 20:00

—------------------------------------------

Arka Gdynia – Wigry Suwałki
Pogoń Szczecin – Lech Poznań

Plan Pucharu Polski 2016/2017:

1/2 PP – 28 lutego/1 marca i 4/5 kwietnia (rewanż)
Finał PP – wtorek, 2 maja, godz. 16:00 (Stadion Narodowy)

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane