Piłka Nożna » Europejskie Puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2016-05-29 00:16:45 | Nadesłał: Aleksandra Jarzynka | Źrodlo: inf. własna

Real zwycięzcą Ligi Mistrzów!

Za nami ostatnie rozstrzygnięcie w klubowym futbolu w sezonie 2015/16. W finale Ligi Mistrzów rozgrywanym na San Siro, Real Madryt pokonał po rzutach karnych Atletico Madryt, 5:3.

15. minuta i stały fragment gry, Gareth Bale przytomnie przedłużył zbyt krótkie dośrodkowanie, piłka spadła prosto pod nogi Ramosa, który dość przypadkowym strzałem pokonał bramkarza Atletico. Powtórki pokazały, że bramka została zdobyta ze spalonego.

Do wyrównania mogło dojść już w 48. minucie, jednak Antoine Griezmann zmarnował rzut karny, który sędzia podyktował za faul Pepe na Torresie. W meczu tym zadziałała zasada, że co się odwlecze, to nie uciecze. W 79. minucie Carrasco wykorzystał płaskie dośrodkowanie Juanfrana i pokonał bramkarza Realu.

W pierwszej części dogrywki oba zespoły grały asekuracyjnie, choć to Atletico częściej utrzymywało się przy piłce. Na słabszą postawę Realu wpłynęły urazy, których w trakcie meczu nabawili się Cristiano Ronaldo oraz Bale. Ostatecznie po 120 minutach gry na tablicy wyników wciąż widniał remis, 1:1, co oznaczało konkurs rzutów karnych.

W rzutach karnych piłkarze Zidane'a byli bezbłędni. Swoje jedenastki wykorzystali: Lucas, Marcelo, Bale, Ramos i Ronaldo. O 11. w historii Pucharze Europy dla Realu zdecydowała pomyłka Juanfrana. Kapitan Rojiblancos trafił w słupek.

Real Madryt - Atletico Madryt 5:3 - karne, (1:1)

Bramki: 15' Ramos - 79' Carrasco

Real: Navas - Carvajal (52. Danilo), Pepe, Ramos, Marcelo - Kroos (72. Isco), Modric, Casemiro - Bale, Benzema (77. Lucas), Ronaldo .
Atletico: Oblak - Juanfran, Godin, Savić, Felipe Luis (109. Hernandez) - Saul, Gabi, Augusto (46. Carrasco), Koke (116. Teye) - Griezmann, Torres .