Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2020-12-09 19:48:51 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: inf. prasowa

Piotr Nowakowski otworzył wystawę „Od Tokio… do Tokio. Siatkarska droga na Olimp”

Fot.: Magdalena Kudzia

Piotr Nowakowski, środkowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa, wraz z Mirosławem Rybaczewskim otworzył wystawę „Od Tokio… do Tokio. Siatkarska droga na Olimp”, upamiętniającą historię polskiej siatkówki na igrzyskach olimpijskich. Ekspozycja przygotowana przez Volley Bajkę dostępna jest w Muzeum Sportu i Turystyki.

Nowakowski, jako najbardziej utytułowany polski siatkarz i uczestnik dwóch igrzysk (Londyn 2012 oraz Rio de Janeiro 2016), miał przyjemność podpisać olimpijską flagę. – Gdyby nie pandemia, być może mógłbym teraz nazywać się uczestnikiem trzech igrzysk – uśmiechnął się gracz VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Po igrzyskach w Londynie i Rio czuję spory niedosyt, swój udział dwukrotnie zakończyliśmy bowiem na ćwierćfinałach. Jeżeli dane mi będzie znaleźć się w składzie na Tokio, mam nadzieję, że przywiozę stamtąd medal – powiedział.

Zamiarem organizatorów wystawy „Od Tokio… do Tokio. Siatkarska droga na Olimp” było ukazanie historii występów polskich siatkarek i siatkarzy na najważniejszej dla sportowców i kibiców imprezie, jaką bez wątpienia są igrzyska olimpijskie. W Muzeum Sportu i Turystyki zaprezentowano m.in. stroje galowe i koszulki meczowe, w których na przestrzeni lat występowały polskie reprezentacje, a także unikatowe pamiątki od siatkarzy, wyjątkowe monety, znaczki oraz proporczyki.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane