Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2019-05-26 11:34:04 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Norbert Huber: To jest super sprawa zadebiutować w reprezentacji seniorskiej

Fot.: Anna Jabłczyk

Reprezentacja Polski zwyciężyła wczoraj z drużyną Niemiec 3:0 (25:14, 25:20, 25:16) w towarzyskim spotkaniu, które odbyło się w Arenie Gliwice. Trenerzy umówili się na cztery sety, więc rozegrano jeszcze jedną, dodatkową partię, w której lepsi okazali się być podopieczni Andrei Gianiego. – Wygraliśmy pierwsze oficjalne spotkanie i czekamy na kolejne – powiedział po meczu Norbert Huber, środkowy reprezentacji Polski.

Wczoraj Polacy meczem z Niemcami oficjalnie zainaugurowali sezon reprezentacyjny. Spotkanie miało charakter towarzyski, a mimo to zgromadziło liczną publiczność w Arenie Gliwice. Mecz zakończył się zwycięstwem biało-czerwonych w trzech setach, a swój debiut w kadrze seniorów zaliczył Norbert Huber, który nie krył emocji po tym spotkaniu. - Było naprawdę fajnie. To jest super sprawa zadebiutować w koszulce reprezentacji seniorskiej. Nie wiem co powiedzieć – chciałem, żeby było dobrze i jestem zadowolony z tego co pokazałem na boisku – przyznał młody środkowy, który we wczorajszym meczu pokazał się z bardzo dobrej strony.

Huber zaskoczył nie tylko dobrą dyspozycją, ale również numerem na koszulce (99). - Jakoś nie miałem pomysłu na swój numer – większość już było zajętych, a takiego jeszcze nie było. Wyszukałem, że z takim numerem grał kiedyś utalentowany hokeista w NHL i pomyślałem sobie, że to będzie dobry wybór. Oczywiście to tylko żart, ale spodobał mi się ten numer i z takim właśnie występuję – tłumaczył.

We wczorajszym spotkaniu trener Vital Heynen rotował składem i dawał szansę występu na boisku większej ilości zawodników. Norbert Huber miał jednak okazję rozegrać cały mecz. - To była decyzja trenera, a ja się bardzo z niej cieszyłem, bo mogłem być dłużej na boisku. Nie chciałem jednak narzucić sobie dodatkowej presji, bo rezultat mógłby być odwrotny, a tak wyszło dobrze. Wygraliśmy pierwsze oficjalne spotkanie i czekamy na kolejne – stwierdził polski środkowy, który jak sam przyznaje nie miał problemów z odnalezieniem się w kadrze seniorskiej. - Czuję się bardzo dobrze w drużynie. Jest kilku bardziej doświadczonych zawodników, są też młodzi tak jak ja, ale wszystko jest dobrze poukładane. Atmosfera jest bardzo dobra, świetnie się ze sobą dogadujemy, dużo żartujemy, nie ma żadnych podziałów. Myślę, że przy takiej dobrej atmosferze wyniki same przyjdą.

Dziś jeszcze biało-czerwoni rozegrają zamknięty dla publiczności i mediów sparing z reprezentacją Niemiec, a już w piątek meczem z Australią zainaugurują rozgrywki Ligi Narodów. - Chciałbym w tej Lidze Narodów pokazać siebie z dobrej strony, żebym był zadowolony, żeby drużyna wygrywała, no i oczywiście żebym był dalej na tym pokładzie, na tym statku, który wiadomo gdzie płynie. Mam nadzieję, że pozostanę w kadrze jak najdłużej i zrobię wszystko, żeby tak było – zakończył Huber.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane