Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2017-12-20 12:00:42 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Rosja zagra w XVI Memoriale Wagnera

Fot.: FIVB

Rosja, złoty medalista LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017, zagra w XVI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który odbędzie się od 24 do 26 sierpnia 2018 roku - poinformowali organizatorzy, którzy tradycyjnie starają się, żeby turniej miał światowy poziom.

Dla Sbornej będzie to już szósty występ w turnieju, w którym dwukrotnie triumfowała (Olsztyn 2004, Kraków 2014), dwukrotnie zajmowała drugie miejsce (Katowice 2011, Płock 2013), a rok temu, w TAURON Arenie Kraków, zajęła trzecie miejsce.

Rosjanie – podobnie, jak reprezentacja Polski – potraktują przyszłoroczny Memoriał, jako sprawdzian generalny przed Mistrzostwami Świata w Bułgarii i we Włoszech. Piąta pozycja z ostatniego mundialu na pewno nie była szczytem ich marzeń, dlatego na dwa tygodnie przed kolejnym, powinni być w wysokiej dyspozycji. Przypomnijmy, że w grupie C podczas mistrzostw, rywalami reprezentacji Rosji będą: Amerykanie, Serbowie, Australijczycy, Tunezyjczycy i Kameruńczycy. W rankingu FIVB Rosjanie zajmują 4. miejsce.

Kolejnych dwóch uczestników 16. Memoriału Huberta Jerzego Wagnera organizatorzy zaprezentują w niedługim czasie, podobnie, jak miasto – gospodarza turnieju.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane