Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2017-08-30 12:21:56 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: inf. prasowa

Polsko-estońskie zmagania i międzynarodowe spotkanie z „gdańskimi lwami”

Fot.: FIVB

W poniedziałek w Gdańsku zakończyły się zmagania 24 drużyn z Estonii i Polski, które rywalizowały w Międzynarodowym Młodzieżowym Turnieju Piłki Siatkowej „Mini Mistrzostwa Europy”. W trzech z czterech kategorii zwyciężyły zespoły z kraju nad Wisłą, co było dobrym zwiastunem – i jak się okazało również przepowiednią - przed starciem biało-czerwonych z Estończykami w ramach LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017.

W miniony weekend Gdańsk zamienił się w stolicę siatkówki na najwyższym poziomie. Stało się tak zarówno za sprawą mistrzostw Europy LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017, jak i Międzynarodowego Młodzieżowego Turnieju Piłki Siatkowej „Mini Mistrzostwa Europy”. W tej drugiej rywalizacji mierzyły się 24 drużyny – 12 żeńskich i 12 męskich – z Polski oraz Estonii w dwóch kategoriach wiekowych – kadetów (16 i 17 lat) oraz juniorów (18 i 19 lat). Wyłonione zostały więc cztery zwycięskie zespoły – trzy z Polski. Odpowiednio w rywalizacji męskiej wśród kadetów zwyciężył Trefl Gdańsk, a w kategorii juniorów Estonia I, natomiast w zmaganiach dziewcząt UKS Zatoka Puck oraz MUKS Volley Płock. Łącznie w meczach uczestniczyło ponad 250 uczestników młodzieżowych.

- Poprzez Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej promujemy zdrowy tryb życia, pokazujemy, że siatkówka jest sposobem na spędzanie czasu wolnego i chcemy inspirować młodzież do jej trenowania. Mam nadzieję, że ta pierwsza edycja Turnieju jest początkiem czegoś większego. Liczę, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie w jeszcze liczniejszym gronie, z jeszcze większą liczbą zespołów z zagranicy i w ten sposób będziemy promować sport, a w szczególności siatkówkę, wśród młodzieży – powiedział Łukasz Strzelecki, prezes Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej, która była organizatorem i gospodarzem zmagań.

Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Piłki Siatkowej „Mini Mistrzostwa Europy” odbywał się pod patronatem honorowym Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz przy wsparciu Ferrero Polska Commercial, JM Marketing Group, Trefla SA, Estońskiego Związku Piłki Siatkowej oraz LOTOSU Trefla Gdańsk.

- Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Piłki Siatkowej to chyba jedna z największych takich inicjatyw w Europie. To wspaniałe wydarzenie, które pozwala dzieciom z różnych krajów poznać się i wspólnie spędzić czas, rywalizując oraz dobrze się bawiąc – powiedział dyrektor generalny Ferrero Polska Commercial, spółki, której flagowym projektem sportowym jest turniej Kinder+Sport.

W sobotę w otwarciu „Mini Mistrzostw Europy” uczestniczyli także siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk, trenerzy Andrea Anastasi, Bogdan Kotnik i Wojciech Sibiga, a także Łukasz Żygadło, który w ubiegłym tygodniu trenował z „gdańskimi lwami”. Uczestnicy Turnieju mieli okazję spotkać się z graczami, porozmawiać z nimi, zrobić pamiątkowe zdjęcia, a także wziąć udział w rozgrzewce prowadzonej przez trenera przygotowania fizycznego LOTOSU Trefla, Wojciecha Sibigę.

- Zawsze staramy się zaangażować siatkarzy w projekty młodzieżowe, ponieważ są oni wzorcami dla tej młodzieży. Chcemy, żeby dzieci miały z nimi kontakt nie tylko zza telewizora, ale też mogły porozmawiać z zawodnikami, razem poćwiczyć, czy przyjrzeć się jak oni pracują podczas treningów – powiedział Jakub Malke, właściciel JM Marketing Group oraz pomysłodawca Kinder+Sport.

Zapraszamy do oglądania materiału wideo - https://www.youtube.com/watch?v=yDcNIabUuOk&t=2s.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane