Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2017-08-12 09:15:04 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Rafał Buszek: Memoriał to bezcenny sprawdzian przed LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017

Fot.: FIVB

Polska przegrała z Francją 2:3 w pierwszym meczu XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który w piątek rozpoczął się w Krakowie. - Kanadyjczycy, Francuzi i Rosjanie to finaliści tegorocznej Ligi Światowej. Grają bardzo dobrą siatkówkę. Myślę, że lepszego sprawdzianu przed mistrzostwami Europy nie mogliśmy sobie wymarzyć - powiedział Rafał Buszek, przyjmujący biało-czerwonych. W sobotę Polacy zagrają z Kanadą, początek spotkania o godzinie 15.00.

Podopieczni Ferdinando De Giorgiego w pierwszym dniu krakowskiego turnieju rozegrali bardzo zacięte, pięciosetowe spotkanie z Francją. Niewiele zabrakło, aby odnieśli zwycięstwo. W tie-breaku mieli swoje szanse, których niestety nie wykorzystali.

- Memoriał to bardzo fajna okazja, żeby się sprawdzić przed LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. Już nie zostało dużo czasu. Możliwość gry z takimi drużynami jak Francja, Kanada i Rosja to dla nas coś bezcennego. Mam nadzieję, że na mistrzostwach Europy nasza gra będzie wyglądała znacznie lepiej. Nie można zapominać, że Kanadyjczycy, Francuzi i Rosjanie to finaliści tegorocznej Ligi Światowej. Grają bardzo dobrą siatkówkę. Myślę, że lepszego sprawdzianu przed mistrzostwami Europy nie mogliśmy sobie wymarzyć - powiedział Rafał Buszek.

I dodał: - Przeciwnicy są bardzo mocni. Ponadto mamy okazję zagrać w Krakowie przed dużą publicznością. To nie są do końca sparingi. Pamiętamy o tym, że trener będzie dokonywał wyboru zawodników na najważniejszy turniej w sezonie. Cieszymy się, że możemy tutaj grać.

Polacy nie wystrzegli się prostych błędów w meczu z Francją, ale zgodnie podkreślają, że optymalna forma ma przyjść na LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017, które rozpocznie się 24 sierpnia.

- Piątkowy mecz pokazał, że jeszcze nie jesteśmy w optymalnej formie. Szczerze mówiąc obawiałbym się, gdy teraz wszystko nam już wychodziło perfekcyjnie. Mamy duże możliwości i myślę, że wszystko poprawimy do mistrzostw Europy – wyznał przyjmujący.

Po zakończonym XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera szkoleniowiec biało-czerwonych podejmie decyzję, kto zagra na tegorocznych mistrzostwach Europy.

- Ciśnienia może nie ma, ale każdy daje z siebie wszystko na treningach. Jak dostaje okazję do gry to stara pokazać się z jak najlepszej strony. Uważam, że nasz szkoleniowiec ma dobrą sytuację, a zarazem duży problem kogo wybrać – zakończył Buszek.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane