Najnowsze newsy

Siatkówka

Siatkówka | 2019-02-08 19:35:41 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

Wilfredo Leon: Czuję się częścią drużyny

Fot.: CEV

24 lipca 2019 zakończy się okres karencji Wilfredo Leona i od tego dnia, Kubańczyk z polskim paszportem będzie mógł dołączyć do reprezentacji Polski. Jeśli przyjmujący otrzymała powołanie do kadry, to najprawdopodobniej w biało-czerwonych barwach zadebiutuje podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera - Chcę zasłużyć na powołanie do reprezentacji, a potem skupić się na grze dla Polski – powiedział Wilfredo Leon.

Rok 2019 będzie dla Ciebie szczególny, bo po długim czasie nareszcie zadebiutujesz w reprezentacji Polski. Odliczasz dni do 24 lipca?

Wilfredo Leon
: - Nie wykreślam dni w kalendarzu do końca sezonu ligowego i początku mojej gry w reprezentacji, ale mam tę datę w głowie i cieszę się, że – o ile moje zdrowie i forma na to pozwolą – będę mógł zadebiutować w biało-czerwonych barwach. Staram się jednak nie wybiegać za bardzo w przyszłość i skupiać się na każdym kolejnym meczu, ponieważ liga jest bardzo wymagająca i wyczerpująca zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Chcę najpierw jak najlepiej zagrać sezon klubowy, by zasłużyć na powołanie do reprezentacji, a potem móc skupiać się na grze dla Polski.

Twój potencjalny debiut w kadrze będzie miał miejsce w drugiej połowie sezonu reprezentacyjnego. Jakie masz plany na przygotowanie się do gry w biało-czerwonych barwach?

- Nie zagram w Lidze Narodów, więc planuję przez ten czas wypocząć i doprowadzić mój organizm do dobrej dyspozycji, by, jeśli dostanę powołanie, dać z siebie maksimum w biało-czerwonych barwach.

Trener Vital Heynen sugerował Ci jak możesz przepracować okres od maja do lipca?

- Niedawno rozmawiałem z trenerem Heynenem. W trakcie rozmowy dowiedziałem się, jaki jest wstępny zarys najbliższego sezonu reprezentacyjnego. Nie wiem, czy mogę zdradzać szczegóły naszych rozmów, więc może tu postawię kropkę.

W tym sezonie zdecydowałeś się na grę w Sir Safety Condad Perugia. Jakie główne różnice widzisz pomiędzy Serie A a SuperLigą?

- Jeśli chodzi o styl gry, to SuperLiga jest na pewno bardziej fizyczna. W Serie A mocnych ataków nie brakuje, ale dużą rolę odgrywają także techniczne zagrania. Różnicę widać też na pewno na trybunach – we Włoszech w niemal każdym miejscu, w którym gramy, kibice mocno żyją tym, co dzieje się na boisku. W Rosji niektóre kluby także mają świetne grupy kibiców, ale zwykle nie są one tak duże jak we Włoszech.

*więcej na: pzps.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane