Najnowsze newsy

Siatkówka

Siatkówka | 2017-11-13 15:25:41 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: plusliga.pl

Już za miesiąc ruszają Klubowe Mistrzostwa Świata

Fot.: FIVB

Zawodnicy w doskonałej formie, kibice w najwyższej gotowości - jeszcze tylko cztery tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia jednego z najbardziej emocjonujących turniejów siatkówki na świecie. FIVB Klubowe Mistrzostwa Świata odbędą się od 12 do 17 grudnia w Łodzi, Opolu i Krakowie. Jako pierwsi zagrają ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Sarmayeh Bank oraz Zenit Kazań z Personal Bolivar.

Najpierw przez trzy dni osiem najlepszych klubów świata będzie rywalizować w Łodzi i Opolu o wyjście z grupy i awans do fazy finałowej. Od 12 do 14 grudnia w Łodzi, w Atlas Arenie, PGE SKRA Bełchatów powalczy z chińskim Shanghai Volleyball Club, argentyńskim Personal Bolivar i rosyjskim Zenitem Kazań.

Z kolei w Hali Widowiskowo-Sportowej w Opolu wystąpi Mistrz Polski ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która zmierzy się z włoską Cucine Lube Civitanova, irańskim Sarmayeh Bank i brazylijskim Sada Cruzeiro, obrońcą tytułu najlepszego klubu na świecie.

Najsilniejsi spotkają się w Tauron Arenie w Krakowie. Półfinały i finał Klubowych Mistrzostw Świata odbędą się 16 i 17 grudnia. Wtedy dowiemy się, która drużyna sięgnie po to najcenniejsze klubowe trofeum.

A która gwiazda światowej siatkówki zaświeci w grudniu najjaśniej? Wilfredo Leon (Zenit Kazań), Facundo Conte (Shanghai Volleyball Club), Theo Lopes (Personal Bolivar), Jenia Grebennikov (Cucine Lube Civitanova) czy Łukasz Żygadło (Sarmayeh Bank VC)? To tylko wybrane nazwiska najlepszych siatkarzy na świecie, którzy wraz ze swoimi klubami przyjadą do Polski. W KMŚ po raz pierwszy w historii zagrają aż dwie polskie drużyny: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE SKRA Bełchatów ze swoimi gwiazdami Benjaminem Toniuttim i Mariuszem Wlazłym.

- Liczę, że Klubowe Mistrzostwa Świata będą niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich fanów siatkówki. Prace związane z organizacją turnieju idą zgodnie z harmonogramem. Doskonale układa nam się również współpraca z Miastami-Gospodarzami imprezy - mówi Tomasz Cieślik, prezes Professional Sports Events, organizatora turnieju w Polsce.

Dodatkową atrakcją dla kibiców w trakcie Klubowych Mistrzostw Świata będzie mecz gwiazd „Północ kontra Południe“, który zostanie rozegrany 15 grudnia, tuż przed finałowym weekendem turnieju. Na fanów siatkówki czekają nie tylko największe gwiazdy PlusLigi i wspaniała atmosfera w krakowskiej Tauron Arenie, lecz także mnóstwo niespodzianek.

Klubowe Mistrzostwa Świata są organizowane od 1989 roku i pozostają jednym z najbardziej prestiżowych turniejów w siatkówce. W tym roku rozgrywki po raz pierwszy w historii odbędą się w Polsce. Turniej ma również swojego ambasadora, którym został Krzysztof Ignaczak, wielokrotny mistrz Polski, Europy i świata w siatkówce.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane