Najnowsze newsy

Siatkówka

Siatkówka | 2016-05-29 18:48:43 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

Wojciech Maroszek Przewodniczącym Wydziału Sędziowskiego PZPS

Fot.: Magdalena Kudzia

Wojciech Maroszek został Przewodniczącym Wydziału Sędziowskiego Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wyboru w jawnym głosowaniu dokonali delegaci na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Sędziów PZPS, które odbyło się w Krakowie.

Nowy Przewodniczący Wydziału Sędziowskiego PZPS ma 42 lata. Od dziewiętnastego roku życia jest sędzią, a od dwunastu lat arbitrem klasy międzynarodowej. Sędziował m.in. FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 oraz był pierwszym arbitrem w finałowym meczu Klubowych Mistrzostw Świata kobiet w 2014 roku. Z zawodu jest ekonomistą i radnym miasta Żory.

W Walnym Zgromadzeniu wzięło udział 196 delegatów. Wojciech Maroszek był jedynym kandydatem. Otrzymał 195 głosów przy jednym wstrzymującym się. Wojciech Maroszek na stanowisku Przewodniczącego Wydziału Sędziowskiego PZPS zastąpił Andrzeja Lemka, który pełnił tę funkcję przez ostatnie dwie kadencje.

- Chcemy zmienić zasady awansu i spadku sędziów na szczeblu centralnym oraz uruchomić Program Fair Play w polskiej siatkówce - powiedział Przewodniczący Wydziału Sędziowskiego PZPS o najbliższych celach do zrealizowania.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane