Najnowsze newsy

Siatkówka » Młodzieżowe

Młodzieżowe | 2020-07-11 22:33:32 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

Red Bull „Siatkarskie Skrzydła”: Ada Filipowicz

Fot.: Karol Zdyb

Podczas turnieju finałowego MP juniorek w Kaliszu wybrano wyróżniające się zawodniczki, które zostały objęte programem Red Bull „Siatkarskie Skrzydła”. Jedną z laureatek jest Ada Filipowicz, libero Łaskovii Łask. Wspólnie z drużyną zajęła czwarte miejsce.

Łaskovia Łask zajęła czwarte miejsce na koniec MP juniorek. Domyślam się, że czujecie spory niedosyt, ponieważ medal być na wyciągnięcie ręki. Jednak oceniając cały turniej, uważam że możecie być dumne ze swojej gry i zaprezentowanego poziomu sportowego. Jak wy to oceniacie?

Ada Filipowicz
: - Uważam, że możemy być z siebie dumne, ponieważ prawie co roku jesteśmy obecne na turnieju finałowym mistrzostw Polski. Nie zdobyłyśmy złotego medalu, o którym marzyłyśmy, ale do tej pory udało się nam dwukrotnie wywalczyć wicemistrzostwo Polski. To duży sukces. W mojej ocenie od 2015 do 2020 roku osiągnęłyśmy naprawdę dobre wyniki.

Rozmawiając z trenerami w czasie turnieju w Kaliszu, wielu z nich było pod wrażeniem waszej gry. Myślę, że można zaryzykować stwierdzenie, iż byłyście jedną z niespodzianek tych mistrzostw.

- Do nas też dochodziły podobne głosy. Natomiast nasz zespół po prostu grał w danym momencie turnieju najlepiej, jak tylko potrafił. W żadnym spotkaniu się nie poddałyśmy. Moim zdaniem, jak i koleżanek nie pokazałyśmy wszystkiego, na co nas stać. Mogłyśmy zagrać dużo lepiej. Niestety nie udało się, ale i tak możemy być z siebie zadowolone.

Jestem pewna, że w przyszłym sezonie Polska jeszcze usłyszy o Łaskovii Łask. Mam rację?

- Mam również taką nadzieję.

Dlaczego zdecydowałaś się trenować akurat siatkówkę?

- Moi rodzice są trenerami. Mój tata z resztą jest jednym z moich trenerów. Mama natomiast trenuje młodsze dzieci w klasach 4-6. Ponadto mam rodzeństwo, które również trenowało siatkówkę. W związku z tym, to było w sumie naturalne, że i ja zaczęłam grać w siatkówkę. Trenuję już o trzeciej klasy Szkoły Podstawowej.

*więcej na: pzps.pl/

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane