Najnowsze newsy

Siatkówka » Młodzieżowe

Młodzieżowe | 2020-07-11 21:30:04 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

Red Bull „Siatkarskie Skrzydła”: Przemysław Kupka

Fot.: Piotr Wolankiewicz

Podczas turnieju finałowego MP juniorów w Dębicy wybrano najlepszą szóstkę czempionatu. Wyróżnieni siatkarze zostali objęci programem Red Bulla: Siatkarskie Skrzydła. Jednym z laureatów jest Przemysław Kupka, zawodnik ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa i najlepszy atakujący finałów.

Z Dębicy wróciłeś z indywidualną nagrodą. Tegoroczne mistrzostwa Polski zaliczasz do udanych?

Przemysław Kupk,/i>a, ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa: - Niestety uważam, że tego sezonu nie można zaliczyć do udanych. Do Dębicy przyjechaliśmy po medal, niewiele brakowało abyśmy zagrali w finale i właśnie ten półfinałowy mecz pokazał na ile było nas stać i o jak wysoką stawkę mogliśmy grać. Nagroda indywidualna jest fajnym wyróżnieniem, ale wolałbym jednak wrócić z medalem na szyi.

Jak to się stało, że zacząłeś uprawiać siatkówkę?

- Do siatkówki zainspirował i zachęcił mnie trener Jerzy Chmielewski, który prowadził pozalekcyjne zajęcia z piłki siatkowej w szkole podstawowej do której chodziłem. Myślę, że gdyby nie pan Chmielewski, to nie grałbym w siatkówkę.

Pamiętasz swój pierwszy trening?

- Po części pamiętam. Nie miałem wtedy kompletnie pojęcia o siatkówce i technice odbicia, dlatego częściej kopałem piłkę niż ją odbijałem (śmiech). Potrzebowałem więc trochę czasu zanim nauczyłem się poprawnych zagrań i odbijania piłki nad sobą.

więcej na: pzps.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane