Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2024-02-06 15:34:47 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: Trefl Gdańsk

Siatkarski tydzień w ERGO ARENIE

Fot. Magdalena Kudzia

Przed gdańszczanami spotkania 20. i 21. kolejki. Przed własną publicznością „gdańskie lwy” podejmą drużynę Bogdanki LUK Lublin oraz PGE GiEK Skry Bełchatów. Pierwsze spotkanie zagrają w środę, 7 lutego o 17:30, a drugie w niedzielę, 11 lutego również o 17:30. Bilety na te spotkania dostępne są na www.gdanskielwy.pl.

Sezon 2023/2024 nie zwalnia tempa. Przed drużyną Trefla Gdańsk kolejne dwa ligowe mecze w ERGO ARENIE. Pierwsze z nich rozegrają w najbliższą środę o 17:30, a ich rywalem będzie zespół Bogdanki LUK Lublin. Ostatnio „gdańskie lwy” mierzyły się z lublińską drużyną na początku sezonu, w spotkaniu 5. kolejki. Wtedy zwycięzcę musiał wyłonić tie-break, a gdańszczanie na tym trudnym terenie wywalczyli jeden, cenny punkt.

Natomiast w niedzielę drużyna Trefla Gdańsk podejmie PGE GiEK Skrę Bełchatów, jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów siatkarskich, który na swoim koncie ma m.in. dziewięć mistrzostw Polski, siedem krajowych Pucharów oraz cztery Superpuchary. Ostatni raz gdańszczanie mierzyli się z bełchatowskim zespołem również w pierwszych seriach rozgrywek. W 6. kolejce „gdańskie lwy” bez problemu pokonały bełchatowian 3:1.

- Czekają nas dwa, bardzo emocjonujące i ważne spotkania. Jesteśmy pozytywnie nastawieni i będziemy robić wszystko, by wygrać i zdobyć komplet punktów. Gramy u siebie i jestem pewny, że przy wsparciu naszych kibiców osiągniemy założone przez nas cele – mówi Piotr Orczyk, przyjmujący Trefla Gdańsk. – Zespoły Bogdanki i Skry to bardzo silne drużyny, które nie raz pokazały, co potrafią. My na pewno będziemy walczyć i pokażemy naszą najlepszą siatkówkę na najwyższym poziomie – dodał Piotr Orczyk.

Po 19. kolejkach rozgrywek sytuacja w tabeli tych trzech drużyn wygląda interesująco. Zespół Bogdanki LUK Lublin znajduje się na 6. miejscu ligowej tabeli z 34 punktami. Zaraz pod nimi plasują się bełchatowianie z sumą 27 punktów. Natomiast drużyna Trefla zajmuje 5. miejsce i ma na swoim koncie 36 punktów. W tym tygodniu w ERGO ARENIE zapowiadają się dwa genialne sportowe widowiska, w których sportowych emocji i walki na najwyższym poziomie na pewno nie zabraknie.

- Widzimy co dzieje się w tabeli, jednak nie jest to żaden wyznacznik. Mamy swoje cele, założenia i tego się trzymamy. Skupiamy się na najbliższym meczu, konkretnym przeciwniku. Mimo tego, że w tym sezonie terminarz jest bardzo napięty, to mamy określony plan i chcemy go zrealizować w stu procentach – zakończył Piotr Orczyk.

Jak zawsze na kibiców czekać będą atrakcje. Podczas przerw środowego meczu zostaną przeprowadzone zabawy, m.in. konkurs przygotowany razem z firmą Decathlon i quiz z okazji tłustego czwartku. Natomiast w niedzielę kibice będą mogli wziąć udział walentynkowym konkursie zorganizowanym razem z Centrum U7 oraz bawić się razem z naszym „EMOJI CAM”. Ponadto w trakcie meczu kwestować będą wolontariusze Fundacji Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci – zachęcamy do wspierania inicjatywy.

Tradycyjnie, z boku boiska młodzi fani siatkówki będą mogli szaleć na dmuchańcu w kształcie bursztynowej Polsat Plus Areny Gdańsk oraz bawić się w kąciku zabaw Trefla. Po trybunach krążyć będą maskotki – Treflik i Airnest z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Dostępny będzie również nasz Sklepik Kibica, w którego asortymencie znaleźć można klubowe gadżety, m.in.: repliki koszulek meczowych, magnesy, nowe kubki i wiele więcej!


Trefl Gdańsk – Bogdanka LUK Lublin – środa, 7 lutego, 17:30, ERGO ARENA

Trefl Gdańsk – PGE GiEK Skra Bełchatów – niedziela, 11 lutego, 17:30, ERGO ARENA


Bilety do nabycia na www.gdanskielwy.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane