Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2020-10-19 22:21:03 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: plusliga.pl

Alberto Giuliani: wszystko jest teraz inne

Fot.: Magdalena Kudzia

Jestem zadowolony, bo zagraliśmy dobrze jako zespół. Tak podsumował występ swoich podopiecznych trener Alberto Giuliani, który wreszcie mógł nieco odetchnąć po ostatnim gwizdku sędziego.

Asseco Resovia rozegrała wreszcie pierwszy mecz we własnej hali i od razu zanotowała zwycięstwo za trzy punkty.

Alberto Giuliani (szkoleniowiec Asseco Resovii): Przyszedł w końcu czas na wygraną bez straty punktu. Jestem zadowolony, bo zagraliśmy dobrze jako zespół. W tym spotkaniu Paweł Woicki miał okazję się pokazać od początku do końca i cieszę się, że to był bardzo dobry występ.

Czy Fabian Drzyzga nabawił się jakiejś kontuzji, czy jest to jedynie sprawa przeciążeniowa?

- Jeszcze do końca nie wiemy, co się stało. W poniedziałek Fabian przejdzie badania i zobaczymy jakie będą wyniki. Na razie wiadomo tylko, że ma jakiś problem z mięśniami pleców. Oby nie było to nic groźnego.

W przeciwieństwie do poprzedniego meczu w Nysie byliście w stanie narzucić rywalom swoje warunki gry, poza drugim setem, w którym mieliście problemy ze skutecznością ataku.

- W tym przegranym secie nie mieliśmy przede wszystkim atutu zagrywki i to nam znacznie utrudniło grę. Popełniliśmy 3-4 błędy w tym elemencie już na początku drugiej partii. Na szczęście w dalszej części meczu poradziliśmy sobie z tym problemem. Zaczęliśmy ponownie zagrywać na naszym poziomie i wygraliśmy.

Jak radzi pan sobie z przygotowaniami do poszczególnych meczów przy tak zmiennym i niepewnym kalendarzu kiedy do ostatniej chwili można spodziewać się zmian?

- To nie jest jakaś szczególna trudność. Jest po prostu inaczej. Trzeba przystosować się do takiej sytuacji, że nie można z dużym wyprzedzeniem czasu wiedzieć z jakim rywalem przyjdzie nam grać. Inaczej gra się też przy pustych trybunach. Wszystko jest teraz inne, ale poprosiłem zarówno cały mój sztab, jak i graczy, aby zaakceptowali tą sytuację i przyswoili się do gry oraz do funkcjonowania w tych innych warunkach.

Na razie Asseco Resovia broni się przed koronawirusem i jest w rytmie meczowym.

- Oby to trwało jak najdłużej. Wszyscy trzymajmy za to kciuki, ale zdajemy sobie sprawę, że sytuacja z pandemią w Polsce jest teraz bardzo trudna.

Czy na ten moment jest pan zadowolony z efektów pracy z drużyną? Dostrzega pan postępy w grze?

- Tak, jestem zadowolony, ponieważ w mojej ocenie z każdym dniem i treningiem podwyższamy poziom naszej gry. Najbardziej cieszy mnie to, że zawodnicy grają jak zespół. Każdy z graczy jest ważny w tej drużynie i dokłada swoją cegiełkę.

Pewnie dla niektórych zawodników, chociażby przyjmujących Roberta Tahta i Rafała Buszka, ciężko jest zaakceptować rolę zmienników.

- Nie zgodzę się z tym, że wspomniana dwójka nie miała okazji do gry. Owszem, nie wychodzą regularnie w podstawowym składzie, ale dostawali swoje szanse w trakcie wcześniejszych meczów. „Buszu” miał bardzo dobre wejście w meczu w Radomiu. Zresztą rywalizacja zawodników o miejsce w pierwszej szóstce jest u nas też na innych pozycjach, chociażby na środku siatki. Mamy czterech silnych środkowych, ale tylko dwójka z nich może wyjść na boisko. Staram się jednak wykorzystywać możliwości wszystkich zawodników jak tylko jest do tego okazja i uważam, że jest to dobre dla drużyny.

To jest dla pana duże wyzwanie, żeby wybrać optymalne zestawienie składu na dany mecz?

- Nie, wyzwanie w tym przypadku, to za duże słowo. Zawsze biorę pod uwagę w pierwszej kolejności aktualną kondycję fizyczną i zdrowotną zawodników oraz kwestie techniczne – pod kątem charakterystyki gry drużyny przeciwnej. Na podstawie tych kryteriów wybieram szóstkę, która rozpoczyna mecz.

Czy Nicolas Szerszeń jest już w pełni zdrowy, ponieważ widać, że stanowi ważne ogniwo w zespole i z nim na boisku ma pan również większe możliwości jeśli chodzi o zestawienie składu.

- Tak, Nicolas czuje się już dobrze. Przez chwilę miał problemy przeciążeniowe nóg, ale teraz jest gotowy do gry.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane