Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2020-05-20 17:50:58 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: plusliga.pl

Robert Täht w Asseco Resovii Rzeszów

Fot.: Magdalena Kudzia

Estończyk Robert Täht będzie od nowego sezonu występował w barwach Asseco Resovii Rzeszów. Kontrakt z siatkarzem został podpisany na rok - poinformował klub.

Dla Roberta Tähta będzie to powrót do PlusLigi. Estoński przyjmujący przez trzy lata występował w barwach Cuprum Lubin. W latach 2015-2018 wystąpił w 75 spotkaniach, w których pojawił się na boisku w 249 setach. Zdobył w tym czasie 901 punktów (78 po asach, 55 po blokach i 768 po skutecznych atakach).

Po odejściu z Polski sezon spędził w Arkasie Izmir, a w niedawno zakończonym sezonie był klubowym kolegą Wilfredo Leona i podopiecznym trenera reprezentacji Polski Vitala Heynena we włoskim zespole Sir Safety Perugia. Z zespołem tym wywalczył Superpuchar Włoch. Na swoim koncie ma też mistrzostwo Estonii i wicemistrzostwo Turcji.

Robert Täht to także podstawowy przyjmujący reprezentacji Estonii, z którą dwukrotnie wygrywał Ligę Europejską, w latach 2016 i 2018. W 2016 roku otrzymał wyróżnienie dla najlepszego przyjmującego i MVP tych rozgrywek. W latach 2016 i 2017 wybierany był najlepszym siatkarzem w swoim kraju.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane