Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2020-05-20 16:42:34 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: plusliga.pl

Ǵorǵi Ǵorǵiew w Aluron Virtu CMC Zawiercie

Fot.: Magdalena Kudzia

Reprezentant Macedonii Północnej, rozgrywający Ǵorǵi Ǵorǵiew, został nowym Jurajskim Rycerzem. Były siatkarz Paris Volley podpisał roczny kontrakt.

– Choć to stosunkowo młody rozgrywający, to ma już wiele międzynarodowego doświadczenia – chwali Macedończyka trener Igor Kolaković. – To bardzo pracowity i oddany drużynie gracz, który bardzo wiele wniesie do rywalizacji w zespole – dodaje szkoleniowiec Jurajskich Rycerzy.

Ǵorǵiew zaczynał seniorską karierę już jako 17-latek w bułgarskim klubie Marek Junion-Iwkoni Dupnica. Zdobył z nim czterokrotnie mistrzostwo Bułgarii i trzy razy występował w fazie grupowe Ligi Mistrzów.

Jako nastolatek debiutował też w reprezentacji Macedonii Północnej, w której już wcześniej występował jego starszy brat, Nikola. Z kadrą Ǵorǵi zdobył trzykrotnie srebro i raz brąz Ligi Europejskiej, a w 2019 roku wywalczył historyczny awans na mistrzostwa Europy.

W 2015 roku Ǵorǵi przeniósł się do ligi tureckiej, do ekipy Maliye Piyango Ankara. Występował w niej przez trzy lata, w ostatnim sezonie docierając do półfinału Pucharu Challenge, w którym turecki klub po dramatycznym Złotym Secie uległ późniejszemu zwycięzcy, ekipie Bunge Rawenna.

W 2018 roku Ǵorǵiew trafił do Paris Volley. Postanowił zostać w Paryżu mimo karnej degradacji i po roku wraz z klubem wrócił do Ligue A. W momencie przerwania sezonu 2019/2020 paryżanie czekali na występ w Final Four Pucharu Francji i walczyli o ligowe play-offy, tracąc na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej zaledwie punkt do 6. miejsca. Wielu ekspertów wskazywało, że tak dobra postawa beniaminka to w dużej mierze właśnie zasługa Ǵorǵiewa.

Teraz Ǵorǵi postanowił podążyć śladami Taichirō Kogi i również przenieść się z Paryża do Zawiercia.

– Słyszałem mnóstwo dobrych rzeczy o klubie, jego organizacji i ambicjach – tłumaczy powody decyzji o dołączeniu do Aluron Virtu CMC Ǵorǵiew. – Poza tym chciałem grać w PlusLidze, jednej z najmocniejszych lig na świecie. Są tutaj wspaniali kibice i wysoki poziom, chcę poczuć to na własnej skórze – dodaje reprezentant Macedonii.

– Proponując, by Ǵorǵi dołączył do naszego zespołu, zależało nam nie tylko na konkurencji na pozycji rozgrywającego, ale też na wzajemnym uzupełnianiu się – mówi prezes Kryspin Baran. – Ǵorǵi to bardzo ambitny zawodnik. Jestem pewien szczególnego zaangażowania, ponieważ w styczniu poprowadzi swoją reprezentację w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Fakt, że wybrał Zawiercie, mając oferty z rynku włoskiego, zawdzięczamy też zapewne pozytywnej rekomendacji jego brata – zaznacza Prezes Zarządu Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Ǵorǵi Ǵorǵiew
Urodzony: 22.05.1992 r. w Strumicy (Macedonia Północna)
Pozycja: rozgrywający
Wzrost: 197 cm
Zasięg w ataku: 341 cm
Zasięg w bloku: 321 cm

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane