Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-03-21 15:18:59 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl / GKS Katowice

Piotr Gruszka: Walczyliśmy sami ze sobą

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

GKS Katowice przegrał z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie 0:3 w meczu kończącym 26. kolejkę PlusLigi. - W dużej mierze walczyliśmy sami ze sobą - powiedział Piotr Gruszka, trener GKS-u.

W poniedziałkowym meczu w Zawierciu katowiczanie nie mieli wielu argumentów, aby nawiązać walkę z beniaminkiem ligi, który w pełni wykorzystał atut własnej hali i odniósł pewne zwycięstwo 3:0.

- Drużynie z Zawiercia należą się wielkie gratulacje za ostatni mecz. Wiedzieliśmy, że oni będą tak dobrze zagrywać i grać z wielką presją w ataku. Trochę jednak polegliśmy z naszą grą - zaczynając od przyjęcia przez atak i zagrywkę. Szkoda, że nie wszystko wyglądało tak jak na treningach - powiedział Paweł Pietraszko.

I dodał: - Zawiercianie bardzo dobrze spisywali się na środku siatki, a także dobrze bronili. Mieli wiele wybloków, co ułatwiało im grę.

Z postawy swoich podopiecznych nie był zadowolony szkoleniolwiec GKS-u, który podkreślił, że jego zawodnicy popełnili zbyt dużo prostych błędów.

- W dużej mierze walczyliśmy sami ze sobą. Momentami byłem zaskoczony poziomem naszej gry. Oddaliśmy agresję i rytm gry drużynie z Zawiercia. Oni na zagrywce spisywali się bardzo dobrze. Do tego twardo grali w ataku, a my mieliśmy z tym problem, tak jak z własnymi błędami - zauważył Piotr Gruszka.

Zespół z Katowic w drugiej partii miał szansę na doprowadzenie do remisu, bowiem grali z gospodarzami jak równy z równym. Jednak wyrównaną końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęli podopieczni Emanuele Zaniniego.

- Mieliśmy swoje szanse w drugim secie. Niestety w końcówce zaczęliśmy ekstremalnie ryzykować - szukając linii i trudnych rozwiązać. Niestety nie zawsze to się opłaca - zakończył Gruszka.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane