Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-03-12 17:27:53 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: inf. prasowa

Przedmeczowe Cappuccino: Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby wygrać

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Są obecnie trzeci w tabeli, mają dobry plan na przyszłość, znaleźli się w finałowej czwórce Pucharu Polski. Analizując te elementy, możemy określić, jaką są drużyną. Czeka nas bardzo ciężki mecz. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby wygrać – mówi przed poniedziałkowym spotkaniem z ONICO Warszawa szkoleniowiec Aluronu Virtu Warty Zawiercie, Emanuele Zanini. Początek meczu o godzinie 18:00.

Poczuł trener ulgę, po ostatnim meczu?

- Misją na Bydgoszcz była wygrana. Przed meczem powiedzieliśmy sobie, że musimy zrobić wszystko, żeby wygrać. I udało się nam, zdobyliśmy 3 punkty. Może to nie był nasz najlepszy mecz w sezonie, nie była to może siatkówka na najwyższym poziome, ale wystarczająca do osiągnięcia naszego celu.

Sprawdzał trener wyniki naszych rywali? Espadon Szczecin, MKS Będzin, GKS Katowice odniosły zwycięstwa.

- Oczywiście sprawdzaliśmy, ale moim zdaniem, powinniśmy się skupiać tylko na naszej grze.

Jak sobie trener poradził bez swojego asystenta Dominika Kwapisiewicza? Czym różniło się prowadzenie drużyny w tym spotkaniu?

- Poprosiłem zawodników o małą pomoc z detalami, ale w międzyczasie mamy cały czas połączenie z naszym statystykiem. Również jest asystentem, który bierze udział w przygotowaniu drużyny. Krzysztof Makaryk jest ważną postacią, robi świetną robotę w przygotowaniu planu gry. Taki asystent odgrywa bardzo ważną rolę.

ONICO Warszawa nie grało w środę. Więcej dni wolnego może coś znaczyć w poniedziałek?

- Kalendarz dla każdego jest inny. Nie chcemy się na tym skupiać lecz na ich charakterystyce, jako drużyny.

Pierwszy mecz był bardzo trudny i warszawianie wygrali 3:2. Jednak obecnie w ONICO panuje plaga kontuzji. Jest szansa w związku z tym na 3 punkty, co pokazało BBTS Bielsko-Biała.

- To jest racjonalny wniosek, niestety sport nie jest racjonalny. ONICO ograło ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, byli podekscytowani, może nawet za bardzo i przegrana z BBTS może świadczyć o tym, że ich po prostu zlekceważyli. Jedno jest pewne, nie ważne kto będzie po drugiej stronie siatki, dla nas będzie to trudne spotkanie i możemy być pewni że nas nie zlekceważą. Mamy inne cele, oni są silną drużyną, mają wielu zmienników. Możesz sobie wyobrazić, że np. Guillaume Samica jest trzecim przyjmującym, jeśli można tak w ogóle powiedzieć? Nie chcemy teraz oceniać wartości tej drużyny. Są obecnie trzeci w tabeli, mają dobry plan na przyszłość, znaleźli się w finałowej czwórce Pucharu Polski. Analizując te elementy, możemy określić, jaką są drużyną. Czeka nas bardzo ciężki mecz. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby wygrać.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane