Polecamy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-03-12 22:40:07 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl / inf. własna

PlusLiga: Zacięty pojedynek na Torwarze

Po nieco dłuższej przerwy do gry wróciło ONICO Warszawa. Drużyna rozegrała awansem mecz z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, zaś ich występ przeciwko PGE Skrze Bełchatów został przełożony na inny, jeszcze nieznany, termin. Pierwsze starcie po tak długiej przerwie i od razu wymagający przeciwnik – Aluron Virtu Warta Zawiercie. Zawiercianie prezentują przyzwoity poziom, a w pamięci ma się ich niespodziewane zwycięstwo nad PGE Skrą. Po pierwszym secie wydawało się, że to gospodarze będą kontrolować przebieg spotkania. Szybko zostało to zweryfikowane, a o ostatecznym rezultacie pojedynku zadecydował piąty set. Tam lepsi okazali się siatkarze Stephana Antigi. Statuetka MVP powędrowała do rąk Jana Nowakowskiego. Warto jednak dostrzec dobry mecz w wykonaniu Grzegorza Boćka, który zdobył 29 punktów i zanotował 53% skuteczność w ataku.

ONICO Warszawa - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (25:14, 23:25, 28:30, 25:23, 15:8)

Składy drużyn:

ONICO Warszawa: Brizard, Wrona, Samica, Gjorgiew, Nowakowski, Włodarczyk, Gruszczyński (l) oraz Kwolek, Firlej, Kowalczyk, Warda

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Swodczyk, Bociek, de Leon, Pająk, Smith, Patak, Koga (l) oraz Żuk, Długosz, Zajder, Kaczorowski, Andrzejewski (l), Popik, Marcyniak