Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-02-24 19:15:53 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl / inf. własna

PlusLiga: Cuprum Lubin zwycięża na trudnym terenie w Zawierciu

Aluron Virtu Warta Zawiercie to wielka niespodzianka tego sezonu. Już od samego początku beniaminek pokazuje, że awans do PlusLigi nie był przypadkiem, a sukcesem w pełni zasłużonym. Wyniki wielu spotkań i ich miejsce w tabeli nie odzwierciedlają potencjału drzemiącego w drużynie z Zawiercia. Tak było także w przypadku dzisiejszego meczu. Zawiercianom udało się doprowadzić do tie-break i „urwać” jeden punkt Cuprum Lubin. Dla lubinian zwycięstwo miało dużą wartość – wciąż gonią czołówkę i być może dzięki potknięciom którejś z ekip uda im się „wskoczyć” do czołowej szóstki. Na razie od najlepszych drużyn tego sezonu dzielą ich cztery punkty. Dzisiejszy mecz śmiało można określić starciem tytanów na pozycji atakujących – był to bezpośredni pojedynek między Grzegorzem Boćkiem a Łukaszem Kaczmarkiem. Bociek musi zadowolić się mianem najlepiej punktującego (24), zaś Kaczmarek może cieszyć się z kolejnej statuetki MVP. Reprezentant Polski zdobył w tym meczu 20 punktów.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cuprum Lubin 2:3 (25:14, 20:25, 17:25, 25:23, 10:15)

Składy drużyn:

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Swodczyk, de Leon, Bociek, Pająk, Smith, Patak, Koga (l) oraz Marcyniak, Kaczorowski, Andrzejewski (l), Popik, Długosz, Żuk, Zajder

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Taht, Gunia, Biegun, Masny, Hain, Kryś (l) oraz Gorzkiewicz, Patucha, Michalski, Terzić, Smoliński, Makoś (l)

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane