Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-02-23 08:02:04 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: inf. prasowa

Lwy opanowały gdańskie ZOO

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Trzy dni przed starciem z Asseco Resovią Rzeszów, czyli „rzeszowskimi wilkami” – we wtorek 20 lutego – cztery „gdańskie lwy” biorące udział w projekcie „Siatkarz z klasą” wraz ze swoimi zaprzyjaźnionymi uczniami, odwiedziły Gdański Ogród Zoologiczny. Sportowi opiekunowie zaprosili bowiem swoje grupy czwarto-, piąto- i szóstoklasistów na lwią wycieczkę, której główną atrakcją było poznanie kilkumiesięcznych lwiątek oraz ich mamy.

Trefl Gdańsk w bieżącym sezonie PlusLigi występuje na siatkarskich parkietach jako „gdańskie lwy”. Jest to nawiązanie do symbolu miasta, a także atrybutów królów zwierząt – ambicji, waleczności, szlachetności i mądrości. Żółto-czarni chcą bowiem takimi postawami kierować się zarówno w trakcie walki o miejsce w fazie play-off jednej z najsilniejszych lig świata, jak i poza parkietem, realizując szereg działań społecznych. Jednym z projektów realizowanych przez Trefl Gdańsk jest „Siatkarz z klasą”. Zawodnicy gdańskiej drużyny podczas licznych spotkań ze swoimi podopiecznymi starają się zaszczepić im miłość do siatkówki oraz „lwie atrybuty”.

W sezonie 2017/2018 Damian Schulz został opiekunem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 89, Wojciech Ferens ze Szkoły Podstawowej nr 8, Daniel McDonnell ze Szkoły Podstawowej nr 81, Patryk Niemiec ze Szkoły Podstawowej nr 16, a Michał Kozłowski ze Szkoły Podstawowej nr 58. „Gdańskie lwy” regularnie spotykają się ze swoimi klasami podczas meczów w ERGO ARENIE oraz w szkołach. Tym razem „lwie stado” wybrało się w teren, a celem wyprawy był Gdański Ogród Zoologiczny.

We wtorkowe popołudnie czterech siatkarzy: Damian, Wojciech, Daniel oraz Patryk wraz z uczniami przemierzyli całe ZOO, by dotrzeć do „Lwiarni”. Widok lwiątek, które urodziły się pod koniec 2017 roku, wzbudził wiele pozytywnych emocji. Dzieci były zachwycone figlarnymi zabawami młodych, dzikich kotów. Po wizycie u małych ssaków „lwia gromada” wzięła udział w lekcji edukacyjnej o królu zwierząt. Uczniowie chętnie słuchali, co charakteryzuje lwy żyjące na wolności, a jeszcze chętniej zgłaszali się na ochotników do pogłaskania prawdziwej lwiej skóry. Na zakończenie lekcji uczniowie mieli okazję dotknąć dłonią żywego węża lub królika.

- Nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy, np. po co lwu grzywa. To była naprawdę ciekawa lekcja – przyznaje Julia z klasy 5a ze Szkoły Podstawowej nr 89, której sportowym opiekunem jest Damian Schulz. – Cudowne były też cztery lewki, które słodko bawiły się ze swoją mamą – dodaje.

Wtorkowe spotkanie nie było pierwszą wizytą Trefla Gdańsk w gdańskim ZOO. W zeszłym roku w ramach Międzynarodowego Dnia Lwa ogród zoologiczny odwiedził kapitan żółto-czarnej drużyny, Mateusz Mika. „Gdańskie lwy” przygotowały wówczas prezent dla lwiej rodziny – z każdego karnetu zakupionego na mecze Trefla Gdańsk w sezonie 2017/2018 przekazane zostało 5 zł dla królów zwierząt „Wielkiej Piątki”, zamieszkujących Gdański Ogród Zoologiczny.

Zapraszamy do oglądania relacji video - https://www.youtube.com/watch?v=pWLAwplzqHQ.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane