Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-02-22 16:46:30 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: inf. prasowa

Spotkania w szkołach i wizyta w Atrium Molo

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Minione dni były bardzo pracowite dla Espadonu Szczecin. Zespół w pocie czoła szykuje się do bardzo ważnego meczu z MKS-em Będzin (Netto Arena, sobota, godz. 17:00), ale w przerwach między treningami zawodnicy znaleźli czas na wzięcie udziału w kilku ciekawych inicjatywach.

Pierwszą część naszej akcji zaczęliśmy w poniedziałek, gdy Marcin Jaskuła i Adrian Kacperkiewicz odwiedzili uczniów szczecińskiego gimnazjum numer 10. Zebrana młodzież była do tego spotkania dobrze przygotowana i zbombardowała naszych graczy pytaniami. Od jak dawna gracie w siatkówkę? Kim byli wasi siatkarscy idole? Na jakich pozycjach gracie? Ile czasu poświęcacie na treningi? Na te wszystkie pytania (oraz wiele, wiele innych) trzeba było udzielić wyczerpujących odpowiedzi. Gdy ciekawość uczniów została zaspokojona, można było przejść do części praktycznej. Adrian i Marcin pokazali zgromadzonym, jak wykonuje się kolejne zagrania (serwis, odbiór, wystawa, atak), a później nadzorowali ćwiczących uczniów i udzielali im cennych wskazówek.

We wtorek zrobiliśmy przerwę od wizyt w szkołach i wieczorem pojawiliśmy się w Atrium Molo. Tam Janusz Gałązka i Adrian Mihułka częstowali klientów tego szczecińskiego centrum handlowego pysznymi pasztecikami oraz zapraszali na sobotni mecz z MKS-em. W środę znów udaliśmy się do uczniów, tym razem tych nieco młodszych. Bartłomiej Kluth, Mateusz Malinowski i Jeffrey Menzel odwiedzili szkołę podstawową numer 35 i przeprowadzili dla zgromadzonych lekcję siatkarskiego wf-u. Były ćwiczenia w parach, gry w szóstkach (drużyna Mateusza pokonała zespół Jeffa 15:12) i konkursy, w których do wygrania były bilety na najbliższy mecz Espadonu. Na koniec wszyscy siatkarze pozowali do wspólnych zdjęć i rozdali dziesiątki autografów.

Cieszymy się, że w ciągu ostatnich trzech dni mieliśmy tyle okazji do sprawienia innym radości i już wyczekujemy kolejnych tego typu spotkań. Teraz czas już w całości skupić się na sobotnim meczu. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i mamy nadzieję, że zobaczymy się na trybunach Netto Areny!

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane