Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2017-10-20 09:01:06 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: Trefl Gdańsk

Mateusz Mika podczas „Gdańsk Biega”

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

W najbliższą niedzielę w Brzeźnie odbędzie się kolejna edycja biegu typu fun run „Gdańsk Biega”. Startujący oraz kibicujący w tej imprezie przy molo spotkają kapitana stada „gdańskich lwów” – Mateusza Mikę – który, gdy tylko pozwalają mu na to obowiązki sportowe, uczestniczy w imprezach organizowanych przez Miasto Gdańsk.

„Gdańsk Biega” odbędzie się już po raz dziewiąty. Z roku na rok w imprezie bierze udział coraz więcej osób. W pierwszej edycji na starcie stanęło niespełna 500 uczestników, rekord to 4 500 osób. Przed rokiem było nieco mniej, bo 3 500. Przeszkodziła pogoda: zimno i mocno padający deszcz. W niedzielę, 22 października, według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ma być pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, temperatura powietrza około 13 st. C, wiatr 4 m/s - idealna aura na rodzinne bieganie. Bieg jest przeznaczony jest dla każdego, niezależnie od wieku czy poziomu wytrenowania. Udział biorą przedszkolaki, uczniowie, dorośli, seniorzy, kobiety i mężczyźni, przedsiębiorcy i sportowcy.

- mówi portalowi gdansk.pl Grzegorz Pawelec. - To bieg dla wszystkich. Nie liczymy czasu, nie rozdajemy medali i nagród. Najważniejszy jest udział, radość i dobra zabawa – dodaje. Internetowa rejestracja zakończyła się przedwczoraj, ale nie oznacza to końca zapisów. - Można przyjść i dołączyć do nas nawet tuż przed samym startem - wyjaśnia Pawelec. - Rejestracja internetowa jest głównie dla tych, którzy chcą otrzymać koszulkę i wziąć udział w konkursie.

Początek zabawy o godz. 12. Dodatkowym argumentem, by wziąć udział w „Gdańsk Biega” jest obecność podczas imprezy kapitana „gdańskich lwów” Mateusza Miki. Mistrz świata z 2014 roku będzie zagrzewał wszystkich startu, a także rozdawał pamiątkowe nagrody. Jest to kolejna impreza Miasta Gdańsk, w której uczestniczy popularny „Mikuś”. W sierpniu świętował on m.in. Międzynarodowy Dzień Lwa w gdańskim ZOO.

Zapraszamy wszystkich startujących i kibiców do Brzeźna, wśród Treflowych atrakcji nie zabraknie także naszej maskotki, a do pakietów startowych dołączona będzie informacja o poniedziałkowym meczu „gdańskich lwów”. O 18:30 żółto-czarni podejmą w ERGO ARENIE MKS Będzin.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane