Najnowsze newsy

Siatkówka - Ligi polskie - ORLEN Liga Kobiet

[2017-10-16 21:26:48]
LSK: BKS przegrywa na inaugurację
Na rozpoczęcie ligowych zmagań siatkarki z Bielska, zmierzyły się przed własną publicznością z niezwykle groźnym rywalem. Ekipa z Łodzi [rzybyłą do hali pod Dębowcem, aby zdobyć pierwsze ligowe punkty. Spotkanie od wygranej pierwszej partii rozpoczęły siatkarki miejscowych, po czym do wyrównania doprowadził zespół przyjezdnych. Siatkarki z Grot Budowlanych, równiez kolejne dwie odsłony rozstrzygnęły na swoją korzyść. Tym samym zapisały na swoim koncie zwycięstwo za komplet punktów. Nagrodę MVP otrzymała rozgrywająca łodzianek - Pavla Vincourova. Z kolei zdobytymi 15 punktami mogła pochwalić się Agnieszka Kąkolewska.[ORLEN Liga Kobiet]»

LSK: Beniaminek urywa seta łodziankom
Fot.: Anna Szłapa

Beniaminek Ligi Siatkówki Kobiet, Trefl Proxima Kraków na początek zmagań wybrał się na wyjazdowy mecz do Łodzi. Niestety Małopolanki wracają do domu bez punktów. Zawodniczki ŁKS-u pozwoliły ugrać rywalkom zaledwie jednego seta. Poza drugą, wyrównaną partią, pozostałe przebiegały pod wyraźne dyktando gospodyń, którym udało się zbudować przewagę, pozwalającą na kontrolowanie wydarzeń na boisku. Przyjezdne na pewno nie mogą być zadowolone z liczby popełnionych błędów (33 "oczka" oddane rywalkom). MVP spotkania wybrano Lucie Mühlsteinová.[ORLEN Liga Kobiet]»

[2017-10-16 20:27:09]
LSK: Impel wygrywa na inaugurację
Wrocławianki nie mogły wymarzyć sobie lepszego początku sezonu. Po czterosetowej walce siatkarki z Dolnego Śląska pokonały zespół ENEA PTPS Piła. Obie drużyny w każdej z partii pokazały, że mają wielką ochotę na zwycięstwo. Mecz obfitował w wiele długich akcji, które okraszone były wspaniałymi obronami. Najbardziej zacięta okazała się trzecia odsłona pojedynku, gdzie gospodynie wygrały dopiero po walce na przewagi. Pilanki szansę na przedłużenie rywalizacji miały w ostatnim secie, gdzie w końcówce remisowały 23:23, jednak podopieczne trenera Marka Solarewicza nie pozwoliły wydrzeć sobie zwycięstwa. Statuetka MVP powędrowała w ręce libero, Marii Stenzel.[ORLEN Liga Kobiet]»

[2017-10-15 22:05:09]
LSK: Chemik wygrywa na inaugurację
W pierwszym starciu mistrza Polski w sezonie ligowym 2017/2018, podopieczne trenera Głuszka przed własną publicznością zmierzyły się z ekipą z Torunia. W secie otwarcia górą okazały siatkarki z Polic, po czym w drugim wyrównanym secie powiększyły swoje prowadzenie. W ostatnim trzecim secie swoje pewne zwycęstwo w tej rywalizacji podkreśliły siatkarki z Polic. Najlepszą zawodniczką w tym meczu została libero miejscowych, Aleksandra Krzos. Z kolei najlepiej najwięcej punktów dla swojej ekipy zdobyła Natalia Mędrzyk (16 pkt.).[ORLEN Liga Kobiet]»

[2017-10-15 19:44:31]
LSK: KSZO pokonuje Legionovię
Siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego udanie rozpoczęły nowy sezon Ligi Siatkówki Kobiet. Po czterosetowym pojedynku na własnym terenie pokonały zespół Legionovii. Spotkanie dobrze otworzyły gospodynie, które szybko zbudowały przewagę. W drugim secie zdecydowanie lepiej zagrały legionowianki, którym udało się wyrównać stan spotkania. Bardziej wyrównana okazała się kolejna partia, zakończona na korzyść KSZO. W czwartej, ostatniej odsłonie meczu podopieczne trenera Adama Grabowskiego prowadziły już 20:11 i wydawało się, że koniec pojedynku jest blisko. Przyjezdne zanotowały jednak fenomenalną serię, niwelując straty do jednego "oczka" (22:21). Niestety nie wystarczyło to do przedłużenia spotkania. MVP spotkania wybrano Agnieszkę Rabkę.[ORLEN Liga Kobiet]»

Wielkie otwarcie sezonu Ligi Siatkówki Kobiet
Fot.: Karol Zdyb

Kluby Ligi Siatkówki Kobiet wyszły na spotkania z kibicami, dziennikarzami, mieszkańcami swoich miast, młodzieżą czy pracownikami sponsorów. Między godziną 13.00 a 1400, w kilkunastu polskich miastach, odbyła się wspólna akcja „Wielkie Otwarcie Sezonu LSK”, promująca start sezonu 2017/2018.[ORLEN Liga Kobiet]»

Wielkie otwarcie sezonu Ligi Siatkówki Kobiet
Fot.: Karol Zdyb

Wszystkie czternaście klubów Ligi Siatkówki Kobiet wyjdzie jutro na spotkanie z kibicami, dziennikarzami, mieszkańcami swoich miast, młodzieżą czy pracownikami sponsorów. Między godziną 13.00 a 1400, w trzynastu polskich miastach, odbędzie się nasza wspólna akcja „Wielkie Otwarcie Sezonu LSK”. Ma ona promować start sezonu 2017/2018.[ORLEN Liga Kobiet]»

Sparingowe zmagania z ŁKSem i Dresdner SC
Impelki zakończyły kolejny, intensywny tydzień przygotowań do zbliżającego się sezonu. Trenowały m.in. w Dreźnie, gdzie rozegrały kolejne przedsezonowe sparingi.[ORLEN Liga Kobiet]»

Mocna obsada Amica Cup w Szamotułach
Fot.: Anna Szłapa

Z udziałem Impela Wrocław, ŁKS-u Commercenon Łódź, Trefla Proximy Kraków oraz Dresdnera SC od 6 do 8 października rozegrany zostanie w Szamotułach turniej Amica Cup 2017.[ORLEN Liga Kobiet]»

PlusLiga: Zwycięstwo GKS-u na początek ligi
Fot.: Anna Jabłczyk

Na otwarcie nowego sezpnu ligowego drużyna z Radomia, zmierzyła się z ekipą GKS-u. Podopieczni trenera Piotra Gruszki, zarówno w pierwszej jak i drugiej odsłonie zdominowali swoją skuteczną grą rywala po drugiej stronie siatki. Z kolei miejscowi odzyskali swoją koncentrację i powrócili do gry w trzeciej partii. Pomimo to przyjezdni zamknęli ten mecz w czterech odsłonach. Nagroda MVP tej rywalizacji trafiła do rozgrywającego Marcina Komendy.[ORLEN Liga Kobiet]»

Marek Solarewicz podsumowuje sparing z Dresdner SC
W zeszłym tygodniu Impel Wrocław gościł na swoich treningach drużynę z Drezna. W trzecim, ostatnim dniu wspólnej pracy oba zespoły rozegrały sparing. Wygrała drużyna zza zachodniej granicy Polski.[ORLEN Liga Kobiet]»

Izabela Bełcik kapitanem Chemika Police
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Trener Jakub Głuszak powierzył funkcję kapitana zespołu Izabeli Bełcik, jednej z najbardziej doświadczonych siatkarek w Chemiku Police. Dla "Beli" będzie to trzeci sezon w barwach mistrza Polski. Rolę kapitana przejmie po Aleksandrze Jagieło.[ORLEN Liga Kobiet]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane