Najnowsze newsy

Siatkówka - Ligi polskie - ORLEN Liga Kobiet

Agnieszka Adamek dołącza do Legionovii
Fot.: Karol Zdyb

W sezonie 2018/19 na libero w ekipie Legionovii zagrają Adriana Adamek i Agnieszka Adamek. W nadchodzących rozgrywkach w zespole Legionovia Legionowo na pozycji libero będzie występiwać Adriana Amadek i Agnieszka Adamek. W ekipie Legionovii pierwsza wspomniana siatkarka występować będzie piąty sezon. W ostatnich dwóch latach rywalizowała o miejsce w składzie z Anną Korabiec.[ORLEN Liga Kobiet]»

[2018-07-09 14:17:07]
Klaudia Kaczorowska wraca do Piły
Fot. Michał Sobczak

W sezonie 2018/2019 przyjmującą Enei PTPS Piła będzie Klaudia Kaczorowska, która wraca do Piły po ośmiu sezonach. Klaudia Kaczorowska urodziła się w Trzciance i tam w miejscowym klubie stawiała pierwsze siatkarskie kroki. Przygodę z siatkówką na najwyższym poziomie Kaczorowska zaczęła w klubie z Piły, do którego dołączyła w 2003 roku[ORLEN Liga Kobiet]»

Marek Solarewicz pierwszym trenerem zespołu z Wrocławia
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Wrocławski klub rozpoczął prezentację zespołu, który wystąpi w Lidze Siatkówki Kobiet w sezonie 18/19. Po ogłoszeniu pierwszej siatkarki - Natalii Murek, przyszła kolej na przedstawiciela sztabu szkoleniowego. Pierwszym trenerem wrocławskiej drużyny pozostanie Marek Solarewicz.[ORLEN Liga Kobiet]»

Siła w zielonym - akcja crowdfoundingowa ratująca wrocławską siatkówkę
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Impel Wrocław na co dzień występuje w Lidze Siatkówki Kobiet - najwyższej klasie rozgrywkowej żeńskiej siatkówki. Może się to jednak zmienić. Po zakończeniu sezonu 2017/2018 klub stanął przed podjęciem decyzji o starcie w ekstraklasie w kolejnej edycji walki o mistrzostwo Polski. Problemem okazuje się być budżet. Częściowym rozwiązaniem może się okazać akcja crowdfoundingowa, dzięki której kibice będą mogli uratować siatkówkę na najwyższym poziomie we Wrocławiu.[ORLEN Liga Kobiet]»

Komunikat Małopolskiego Klubu Siatkówki Muszyna S.A.
Fot.: Anna Szłapa

Rada Nadzorcza oraz Zarząd Małopolskiego Klubu Siatkówki Muszyna S.A. informuje, że sezon 2017/2018 jest ostatnim sezonem, w którym zespół mający swoją siedzibę w Muszynie, występował w najwyższej klasie rozgrywkowej, tj. w Lidze Siatkówki Kobiet.[ORLEN Liga Kobiet]»

Katarzyna Gajgał-Anioł i Izabela Bełcik zdecydowały się zakończyć kariery sportowe.
Fot. Michał Sobczak

Katarzyna Gajgał-Anioł i Izabela Bełcik zdecydowały się zakończyć kariery sportowe.[ORLEN Liga Kobiet]»

Monika Ptak: przechylić szalę na swoją korzyść
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

W poniedziałek Developres SkyRes Rzeszów rozpocznie półfinałową rywalizację z ŁKS-em Commercecon Łódź. W rundzie zasadniczej dwukrotnie górą były łodzianki.[ORLEN Liga Kobiet]»

Patrycja Flakus: Impel walczył do końca
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Na siódmym miejscu w ligowej tabeli zakończyły zmagania fazy zasadniczej siatkarki zespołu Polski Cukier Muszynianka Muszyna. W swoim ostatnim spotkaniu z drużyną Impelu Wrocław, dopisał on ostatecznie nowe dwa punkty. - Bardzo liczyłyśmy, że zapiszemy więcej wygranych meczów, ale cóż, nie można wszystkiego przewidzieć i musimy podejść do rezultatów z pokorą - zaznacza podsumowując tę fazę w rozmowie z Przeglądem Ligowym Patrycja Flakus.[ORLEN Liga Kobiet]»

Anna Łozowska: Każdy punkt był na wagę złota
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Po starciu z ekipą Bogdana Serwińskiego, które odbyło się w środę w hali Orbita, wiadomo już, że Impel Wrocław zachował dziesiąte miejsce po fazie zasadniczej. - Waga tego spotkania była najwyższa i chciałyśmy zrobić po prostu wszystko, oddać ostatnie siły, żeby coś na tym parkiecie zdziałać. Teraz czas, by walczyć dalej. Na pewno nie odpuścimy meczów, które pozostały nam do rozegrania - zapewnia kibiców w rozmowie z Przeglądem Ligowym środkowa Impelek, Anna Łozowska.[ORLEN Liga Kobiet]»

Dwa mecze w łódzkiej Atlas Arenie na koniec sezonu zasadniczego
Fot.: Karol Zdyb

Przed nami ostatnia kolejka rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet. Wszystkie spotkania zaplanowano na ten sam dzień i niemal wszystkie na tę samą godzinę. W łódzkiej Atlas Arenie 11 kwietnia odbędą się aż dwa mecze, a zaczniemy od pojedynku ŁKS-u Commercecon z Poli Budowlanymi Toruń.[ORLEN Liga Kobiet]»

[2018-04-08 17:49:24]
LSK: Hit kolejki dla Chemika
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

W meczu na szycie Ligi Siatkówki Kobiet Chemik Police bez straty seta pokonał ŁKS Commercecon i jeszcze przed ostatnią kolejką zapewnił sobie pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. Dwie pierwsze partie można podzielić na trzy fazy. Na początku lepiej radziły sobie łodzianki. Później skutecznie doganiały je policzanki, po czym następowała wyrównana walka. W decydujących momentach zdecydowanie lepsze okazywały się aktualne Mistrzynie Polski. Ostatnia odsłona spotkania, co prawda rozpoczęła się jak poprzednia, jednak tym razem przyjezdne zaczęły popełniać proste błędy, w efekcie uznając wyższość rywalek. Najlepszą zawodniczką pojedynku okazała się Natalia Mędrzyk, zdobywczyni 12 punktów.[ORLEN Liga Kobiet]»

[2018-04-07 20:39:40]
LSK: Trzy punkty zostają w Krakowie
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Wrocławianki nadal nie mogą być pewne swojej sytuacji w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet. Przegrana 3:1 z Treflem Proximą Kraków sprawiła, że w ostatniej kolejce będą musiały postawić wszystko na jedną kartę, by uniknąć walki w barażach. Impelki co prawda dobrze rozpoczęły ten pojedynek, wygrywają 25:23, jednak w kolejnych partiach gospodynie nie pozwoliły sobie na potknięcie. Zawodniczki ze stolicy Małopolski szybko budowały wysoką przewagę, która pozwalała im na kontrolowanie tego co działo się na boisku. W obu zespołach bardzo dobrze funkcjonował dzisiaj blok, krakowianki zapisały w tym elemencie na swoim koncie 20 punktów, a podopieczne trenera Marka Solarewicza 13. Statuetka MVP powędrowała w ręce Eweliny Brzezińskiej.[ORLEN Liga Kobiet]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane