Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » ORLEN Liga Kobiet

ORLEN Liga Kobiet | 2020-12-27 15:42:47 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: tauronliga.pl

Wojciech Kurczyński trenerem Jokera Świecie

Fot.: Karol Zdyb

Wojciech Kurczyński od 1 stycznia będzie trenerem Jokera Świecie. Pracę rozpocznie dzień później - poinformował klub.

Nowy szkoleniowiec Jokera ma 31 lat. Dotychczas związany był z klubem z Wrocławia. Najpierw w latach 2013-16 był statystykiem w Impelu Wrocław. Wtedy zespół ten sięgnął po wicemistrzostwo Polski (2014 rok) i brązowy medal (2016). Przez kolejne trzy sezony Kurczyński pełnił rolę drugiego trenera.

W sezonie 2019/20 został pierwszym szkoleniowcem #VolleyWrocław (ta nazwa obowiązuje od połowy 2018 roku). W przerwanych przez pandemię rozgrywkach zajął z siatkarkami z Wrocławia 11. miejsce wyprzedzając Wisłę Warszawa. W obecnym sezonie Wojciech Kurczyński prowadził zespół ze stolicy Dolnego Śląska w 13 spotkaniach, w tym przeciw Jokerowi (3:2). Dorobek w nich to 3 zwycięstwa i 10 porażek. Dziewięć zdobytych punktów dało 10. miejsce w tabeli. Szkoleniowiec podał się do dymisji 18 grudnia, a zarząd klubu ją przyjął.

Z Jokerem Świecie Wojciech Kurczyński związał się kontraktem do końca sezonu z opcją przedłużenia na kolejny rok. Umowa obowiązywać będzie od 1 stycznia 2021 r., a pierwszy trening szkoleniowiec poprowadzi dzień później. W turnieju w Częstochowie funkcję pierwszego szkoleniowca pełnił będzie Mikołaj Mariaskin.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane