Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » ORLEN Liga Kobiet

ORLEN Liga Kobiet | 2020-12-28 16:32:33 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: tauronliga.pl

I Memoriał Lecha Kaczyńskiego: Joker Świecie i #VolleyWrocław w finale

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Częstochowianka Częstochowa przegrała z Jokerem Świecie 0:3 (24:26, 22:25, 16:25) w pierwszym meczu Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet I Memoriale Lecha Kaczyńskiego w Częstochowie. W drugim spotkaniu #Volley Wrocław pokonał Asotrę Płomień Sosnowiec 3:0 (25:13, 25:23, 25:19). Zwycięskie zespoły zagrają jutro w finale (początek 12.30). Pokonane, które na co dzień występują w I lidze, zmierzą się w meczu o trzecie miejsce (10.30).

W Częstochowie obowiązki pierwszego trenera Jokera pełni Mikołaj Mariaskin, który ma do dyspozycji 13 siatkarek. Przez problemy zdrowotne nie pojechały Pola Nowacka i Adrianna Kukulska. Ten mecz był okazją do debiutu w klubie ze Świecia Natalii Skrzypkowskiej. Joker grał w składzie: Wenerska, Marcyniuk, Skrzypkowska, Brzoska, Al. Muszyńska, Sikorska, Nowak (l) oraz Gorzkiewicz, Kowalska, Ad. Muszyńska, Urbanowicz, Urban, Jurczyk.

Z kolei wrocławianki zagrały pierwszy raz pod wodzą Dawida Murka po ogłoszeniu oficjalnej decyzji, że pozostanie on pierwszym trenerem zespołu ze stolicy Dolnego Śląska.

Turniej to nowe wydarzenie na sportowej mapie Polski, które ma okazję na stałe wpisać się do siatkarskiego kalendarza. Celem organizatora jest zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportu poprzez promocję żeńskiej piłki siatkowej, a także wskazanie alternatyw zdrowego stylu życia i krzewienie zasad fair play. Dodatkową zaletą jest rywalizacja pomiędzy drużynami z I ligi oraz TAURON Ligi. Sponsorem generalnym został PKN ORLEN.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane