Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » ORLEN Liga Kobiet

ORLEN Liga Kobiet | 2020-12-28 13:25:48 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: tauronliga.pl

Dawid Murek trenerem zespołu #VolleyWrocław

Fot.: Anna Jabłczyk

Dawid Murek objął stanowisko pierwszego trenera #VolleyWrocław - poinformował klub. Od początku tego sezonu pełnił on funkcję drugiego szkoleniowca , pomagając Wojciechowi Kurczyńskiemu.

Dawid Murek to niekwestionowana legenda polskiej siatkówki. 43-latek to jeden z najlepszych polskich siatkarzy ostatnich lat, trzykrotny mistrz Polski, mający na koncie 277 oficjalnych występów w reprezentacji kraju. Jeszcze do 2019 roku grał w barwach AZS Częstochowa. Od sezonu 2020/2021 w TAURON Lidze pełnił funkcję drugiego trenera #Volley Wrocław.

Przed świętami z prowadzenia wrocławskiego zespołu zrezygnował Wojciech Kurczyński. W meczu z E.Leclerc Radomką, #VolleyWrocław poprowadził właśnie Dawid Murek. Dolnoślązaczki po zaciętym, pięciosetowym pojedynku przegrały 2:3, zdobywając tym samym jeden cenny punkt z wyżej notowanymi rywalkami. W Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet „I Memoriał im. Lecha Kaczyńskiego” Murek oficjalnie zadebiutuje w roli pierwszego szkoleniowca.

- Dziękuję Prezesowi Jackowi Grabowskiemu za zaufanie i możliwość prowadzenia zespołu jako pierwszy trener. Jest to dla mnie bardzo duże wzywanie, ale jednocześnie nobilitacja do ciężkiej pracy i kształcenia się jako trener. Cieszę się, że zostałem bardzo ciepło przyjęty przez dziewczyny, które z każdym treningiem pokazują wielkie zaangażowanie i chęć do pracy. Wierzę, że przed nami jeszcze wiele radosnych chwil, a ta chęć do pracy, o której wspomniałem – tylko napawa mnie optymizmem – powiedział Dawid Murek, pierwszy trener #VolleyWrocław

- Rozpatrywaliśmy kilka wariantów na to, jak poprowadzić naszą drużynę po rozstaniu z Wojtkiem Kurczyńskim. Po analizie doszliśmy do wniosku, że damy szansę Dawidowi. Już w ostatnim meczu pokazał jak żyje tym, co dzieje się na boisku i jak dobrze wpływa to na zespół. Liczę, że dzięki temu wyzwaniu – Dawid rozwinie się jeszcze bardziej i jako człowiek, i przede wszystkim jako trener – dodał Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Wrocławianki pod wodzą Dawida Murka kolejny mecz w TAURON Lidze zagrają już w przyszłym roku. Rywalem Enea PTPS Piła, a spotkanie zaplanowano na 11 stycznia.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane