Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » ORLEN Liga Kobiet

ORLEN Liga Kobiet | 2020-10-31 20:16:19 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: tauronliga.pl

Kaliszanki i wrocławianki zagrają rewanż

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

W niedzielę #VolleyWrocław uda się do Kalisza. Będzie to drugie spotkanie z zespołem Energi MKS w ciągu jednego tygodnia. Taki nietypowy rozkład rozgrywek w kalendarzu spowodowany jest pandemią koronawirusa.

We wtorek wrocławianki powróciły na ligowe parkiety po trzytygodniowej przerwie. Siatkarki podejmowały zespół Energa MKS Kalisz dzięki wykorzystaniu zasady awansu, bowiem początkowo mecz powinien odbyć się w ramach 18. kolejki. Cztery sety były potrzebne, aby wyłonić zwycięzcę. #VolleyWrocław świetnie rozpoczął, ale później górą okazały się być już przyjezdne (1:3). Tym samym kaliszanki plasują się wysoko, bo na drugim miejscu z dorobkiem 13 punktów. Młoda kadra spisuje się bardzo dobrze i to na nie trzeba będzie uważać w kolejnym, wyjazdowym spotkaniu.

- Już w najbliższą niedzielę zagramy mecz rewanżowy w Kaliszu. Mecze bez publiczności na trybunach przywodzą na myśl wspomnienia ze sparingów rozegranych z Kaliszem. Wtedy podobnie w pierwszym spotkaniu nie poszło nam najlepiej. Z kolei w drugim, zakończonym wówczas remisem, prezentowałysmy się już zdecydowanie lepiej. Mam nadzieję, że tak będzie również w najbliższym meczu ligowym i tym razem to my postawimy kropkę nad „i”. Wierzę, że wrócimy z Kalisza z cennymi punktami do ligowej tabeli. Wtorkowy mecz był bardzo wyrównany, było sporo długich wymian, gdzie więcej szczęścia w kontrataku miały dziewczyny z Kalisza. Uważam, że tak naprawdę to musimy skupić się na naszej dobrej grze i przenieść skupienie z pierwszego seta na pozostałe. Wtedy o wynik będziemy mogli być spokojni – powiedziała przed meczem atakująca #VolleyWrocław, Małgorzata Jasek

Końcowy wynik wtorkowej gry nie jest satysfakcjonujący. Ważny jest jednak sam aspekt powrotu oraz nadzieja na rozgrywanie kolejnych spotkań bez zakłóceń. Sytuacja w TAURON Lidze jest wciąż dynamiczna i trzeba być przygotowanym na niespodziewane zmiany. Motywacji we wrocławskiej drużynie nie brakuje. Ostatnie dni zostały porządnie przepracowane w kontekście treningowym. Rywal – Energa MKS Kalisz – jest już znany. Rozegranie kolejnego meczu niespełna pięć dni później pozwala na wyeliminowanie i uniknięcie tych samym błędów. Mecz odbędzie się planowo, tzn. w ramach siódmej kolejki TAURON Ligi. Wrocławianki zrobią wszystko, aby przechylić szalę zwycięstwa tym razem na swoją korzyść.

Pojedynek Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław zostanie rozegrany 1.11.2020 (niedziela) w Arenie Kalisz. Początek spotkania o godzinie 20:30. Dla kibiców jest dobra wiadomość. Będzie możliwość obejrzenia tego meczu w telewizji, ponieważ transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane