Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » ORLEN Liga Kobiet

ORLEN Liga Kobiet | 2020-10-24 21:57:05 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: tauronliga.pl

Dwumecz #VolleyWrocław z Energą MKS Kalisz

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Sytuacja w TAURON Lidze jest wciąż niepewna, a zarazem bardzo dynamiczna. Koronawirus po raz kolejny pokrzyżował plany. W tej kolejce nie odbędzie się zaplanowany mecz z ŁKS Commercecon, postanowiono zatem, że zostanie awansem rozegrane spotkanie II rundy z Energą MKS Kalisz.

Co słychać u rywalek?

Po poprzednim sezonie w Energa MKS-ie Kalisz postawiono na zmiany. Pracę na stanowisku trenera kontynuuje Jacek Pasiński i to on zajął się przebudową. W Kaliszu postawiono na utalentowane, młode Polki. W zespole pozostały tylko cztery zawodniczki: Justyna Łysiak, Monika Ptak, Weronika Centka oraz Zuzanna Szperlak. Kolejne pięć nowych siatkarek zdobywało w barwach Energa MKS-u złoto Mistrzostw Polski Juniorek, a teraz wzmocniło seniorską kadrę. Do Kalisza sprowadzono także: Monikę Gałkowską, Karolinę Bednarek, Magdalenę Damaske i Oliwię Bałuk.

W 6. kolejce Kalisz powinien rozegrać wyjazdowy mecz z Grupą Azoty Chemik Police. Do sportowej potyczki jednak nie doszło. Powodem zachorowania na koronawirusa w drużynie z Polic. Kaliszanki rozegrały do tej pory 5 spotkań i z dorobkiem 10 punktów zajmują drugie miejsce w tabeli TAURON Ligi. Na swoim koncie mają 4 zwycięstwa oraz jedną porażkę. Ostatnie ligowe starcie odbyło się 12 października – z drużyną Joker Świecie. Beniaminek walczył do końca, ale doświadczenie MKS-u zatriumfowało (1:3).

Głód gry

Wirus SARS-CoV-2 po raz kolejny zmienił plany siatkarkom #VolleyWrocław. Na szczęście ten przeciwnik został już pokonany! Głodne gry wrocławianki pierwotnie miały mierzyć się z ŁKS-em Commercecon Łódź. Niestety u zawodniczek z łódzkiego wykryto zakażenie koronawirusem i zespół udał się na kwarantannę. Okres ten został, więc przeznaczony na treningi oraz szlifowanie formy. #VolleyWrocław na ten moment nie ma najkorzystniejszego bilansu w tabeli TAURON Ligi. W trzech rozegranych spotkaniach siatkarki trzykrotnie poniosły porażkę. Liczby jednak nie oddają sytuacji na boisku. Wrocławianki prezentowały dobry poziom gry, jednak po drugiej stronie siatki stały mocne rywalki z najwyższej, ligowej półki.

Okazja do zdobycia pierwszych punktów już we wtorek 27 października. Odbędzie się wtedy spotkanie rozegrane awansem – z II rundy. Co ciekawe – na przyszłą niedzielę zaplanowane jest kolejne spotkanie oby drużyn – tym razem planowe, z I rundy fazy zasadniczej.

Wtorkowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00, niedzielne o 20:30. To drugie jest zaplanowane, jako transmitowane przez telewizję Polsat. O ewentualnej transmisji wtorkowego spotkania klub poinformuje niebawem. Wkrótce też pojawi się proces akredytacyjny na wtorkowe spotkanie dla przedstawicieli mediów. Liczba miejsc będzie jednak bardzo ograniczona.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane