Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » ORLEN Liga Kobiet

ORLEN Liga Kobiet | 2020-10-20 16:38:39 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: tauronliga.pl

#VolleyWrocław wraca do treningów

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Sezon 2020/2021 w TAURON Lidze dla wrocławskiego zespołu na chwilę się zatrzymał. Powodem były zachorowania na koronawirusa oraz obowiązkowa kwarantanna dla całego zespołu. Ten czas na szczęście minął i drużyna #VolleyWrocław wraca do treningów.

W piątek do treningu powróciła pierwsza, nieliczna jeszcze grupa: Agnieszka Adamek, Karolina Pancewicz i Izabella Rapacz, która pod okiem Patryka Gosztyły odbyła zajęcia. Wymienione osoby albo miały dwukrotnie negatywny wynik testu na koronawirusa, albo zarażenie przeszły bezobjawowo. W niedzielę 17.10 trening odbył się już prawie w pełnym składzie. Pierwsze spotkanie trwało jednak bardzo krótko, a sam trening składał się głownie z podstawowych ćwiczeń z piłkami. Takie stopniowe wracanie do pełnej aktywności ma na celu ponownie zaadoptowanie siatkarek do pełnych obciążeń treningowych oraz uniknięcie niepotrzebnych kontuzji.

- Chciałam podziękować kibicom za wszystkie komentarze i słowa otuchy, które tak licznie do nas napływały podczas kwarantanny. Dziękujemy Wam, za to, że jesteście z nami, że wspieracie nas w tak specyficznym czasie. Tym bardziej cieszę się, że wracamy do trenowania, bo żadne nadrabianie zaległości książkowych czy serialowych – nie daje nam tyle satysfakcji, co dobrze przepracowany mikrocykl treningowy. Mam nadzieję, że szybko wrócimy do rozgrywania meczów i zobaczymy się – tym razem przed telewizorami - powiedziała Małgorzata Jasek, atakująca #VolleyWrocław.

W poniedziałek siatkarki i sztab trenerski przeszli badania, które maja na celu sprawdzenie, jak organizm poradził sobie z zakażeniem. Zbadane zostaną płuca, serce i krew – by mieć pewność, że zarażenie koronawirusem i objawowe przejście choroby nie spowodowały zmian w organizmach siatkarek, które uniemożliwiłyby im powrót do pełnego trenowania. Po uzyskaniu wyników – sztab szkoleniowy zadecyduje, który z wariantów powrotu do trenowania zostanie wdrożony.

Co ważne, siatkarki i sztab czują się dobrze, objawy związane z chorobą ustąpiły jeszcze przed zakończeniem kwarantanny. Informacje o pierwszym meczu po powrocie zostaną podane w najbliższym czasie.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane