Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » ORLEN Liga Kobiet

ORLEN Liga Kobiet | 2019-11-29 14:42:24 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: bks.bielsko.pl

Alicia Ogoms dołączyła do BKS Stal Bielsko-Biała

W dzisiejszym meczu z Developresem SkyRes Rzeszów trener Bartłomiej Piekarczyk będzie mógł już skorzystać z nowej środkowej, która dołączyła do BKS Stal Bielsko-Biała. Niemal do ostatniej chwili trwały starania klubu, by zdążyć ze wszystkimi formalnościami potrzebnymi do zgłoszenia 25-letniej zawodniczki, ale w ostateczności udało się tego dokonać, dzięki czemu nowa środkowa bloku będzie mogła zadebiutować w bielskim klubie już dziś! Jest to bardzo ważna informacja z uwagi na kontuzję Eweliny Janickiej, która będzie pauzować przez dłuższy czas.

Alicia Ogoms urodziła się w kwietniu 1994 roku w Winnipeg w Kanadzie. Polscy kibice na pewno kojarzą Alicię z gry w PTPS Piła (2016/2017) oraz MKS Kalisz (2018/2019). Przed grą w drużynie z Piły Ogoms występowała również w uniwersyteckiej drużynie z Południowej Kalifornii. Po dobrym sezonie w PTPS przeniosła się do Włoch, gdzie grała jeden sezon w SAB Volley Legnano. W 2018 roku postanowiła wrócić do Polski i wybrać ofertę MKS Kalisz. Od listopada 2019 roku jest już zawodniczką BKS Stal Bielsko-Biała, w którym będzie występować z numerem 5.

Alicia ma 193 cm wzrostu i jest etatową reprezentantką Kanady. Z reprezentacją swojego kraju sięgnęła m.in. po brązowy medal Pucharu Panamerykańskiego oraz w 2019 r. stanęła na najniższym stopniu podium w Mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane