Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » ORLEN Liga Kobiet

ORLEN Liga Kobiet | 2019-08-15 12:33:31 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: volleywroclaw.pl

Roksana Wers i Natalia Murek kapitanami #VolleyWrocław

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Wybrano kapitana #VolleyWrocław. Funkcję tę sprawować będzie, podobnie jak w poprzednim sezonie, Roksana Wers. W tym zadaniu wesprze ją Natalia Murek.

Pierwszy trener #VolleyWrocław – Wojciech Kurczyński – dokonał wyboru kapitan. W nadchodzącym sezonie funkcję tę będzie ponownie pełnić Roksana Wers. Do pomocy będzie miała Natalię Murek, która będzie pełnić funkcję drugiej kapitan zespołu.

Decyzja o powierzeniu Roksanie Wers funkcji kapitan zespołu jest kolejnym sygnałem, że kontynuujemy działania rozpoczęte w poprzednim sezonie. Roxi świetnie sprawdziła się w roli kapitan w sezonie 2018/2019 i nie widziałem powodów, żeby cokolwiek zmieniać. Podobne argumenty przemawiają za Natalią Murek, która będzie wsparciem dla Roxi, jako drugi kapitan. W trakcie poprzedniego sezonu Muri musiała przejąć rolę kapitana z powodu kontuzji Roxi i wywiązała się z tego zadania bardzo dobrze – powiedział Wojciech Kurczyński, pierwszy trener #VolleyWrocław.

Dlaczego w tym sezonie postawiono na duet kapitanów, a nie jedną osobę, jak było do tej pory?

Decyzja o wyborze dwóch kapitan była spowodowana chęcią odciążenia Roksany Wers w obowiązkach kapitańskich. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprawy organizacyjne w zespole będą jeszcze sprawniej rozwiązywane, a zarazem żadna z dziewczyn nie będzie nimi przeciążona. Myślę, że takie rozwiązanie jest dosyć popularne w sportach drużynowych i wielu zespołach jest praktykowane – dodaje szkoleniowiec.

Roksana Wers i Natalia Murek zgodnie podkreślają, że bycie kapitanem to wielkie wyróżnienie.

Dla mnie to wielki zaszczyt móc być kapitanem #VolleyWrocław! Cieszę się, że zaufały mi dziewczyny i sztab. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby jak najlepiej wywiązywać się z obowiązków. Mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy wiele sukcesów i będziemy razem celebrować wiele wspaniałych chwil – tak powołanie na funkcję kapitan komentuje Roksana Wers.

To ogromny zaszczyt pomagać w obowiązkach naszej kapitan - Roksanie Wers. Niezmiernie cieszę się, że zarówno sztab, jak i cała drużyna, darzy mnie tak dużym zaufaniem. Wiem, że nasza współpraca będzie owocna, a rezultaty tej pracy będą widoczne w postaci wyników i przyjaźni na całe życie – dodała Natalia Murek.

W #VolleyWrocław zbliża się koniec pierwszego z trzech etapów przygotowań do sezonu. Zbliżający się sierpniowy weekend będzie dla siatkarek wolny, a od przyszłego poniedziałku ruszy drugi etap przygotowań. W najbliższym czasie klub ogłosi plany wrześniowych sparingów i turniejów, w których #VolleyWrocław weźmie udział.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane