Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » ORLEN Liga Kobiet

ORLEN Liga Kobiet | 2019-07-15 12:57:54 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: volleywroclaw.pl

Rafał Błaszczyk: jestem dumny z sukcesów naszej młodzieży

Fot.: Karol Zdyb

Zakończył się sezon sportowy dla młodych siatkarek #VolleyWrocław. W każdej kategorii wiekowej udało się zdobyć mistrzostwo Dolnego Śląska, a młodziczki wywalczyły także mistrzostwo Polski. Sukcesy nie przychodzą jednak łatwo. O rozwoju grup młodzieżowych #VolleyWrocław opowiada Rafał Błaszczyk, członek zarządu i dyrektor sportowy Fundacji Volley Wrocław.

W czerwcu zakończył się sezon dla wrocławskich siatkarek w kategoriach młodzieżowych. Jak Pan ocenia ostatni sezon w wykonaniu młodych drużyn?

- Zakończony sezon 2018/2019 to kolejny w ostatnich latach udany rok dla młodych siatkarek #VolleyWrocław. Tym razem młodziczki naszego klubu dołączyły się do grona medalistek zdobywając tytuł mistrza Polski młodziczek w turnieju finałowym w Giżycku. Wcześniej drużyny juniorek, kadetek i młodziczek #VolleyWrocław zapewniły sobie pierwsze miejsce w rozgrywkach wojewódzkich, potwierdzając najwyższy poziom szkolenia w piłce siatkowej dziewcząt w kategoriach młodzieżowych na Dolnym Śląsku.

Jest to efekt systemowej pracy szkoleniowej z młodymi siatkarkami, dużego zaangażowania zawodniczek, trenerów oraz pracowników klubu, a także zintegrowania systemu szkolenia sportowego z edukacją szkolną na wszystkich etapach rozwoju młodej siatkarki.

Dominacja we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku – czy ciężko jest zapracować sobie na taki sukces?

- Sukcesy naszych zespołów młodzieżowych wynikają z pracy zespołowej sztabu szkoleniowego przy dużym wsparciu kierownictwa szkół, w których prowadzone są klasy mistrzostwa sportowego o specjalności piłka siatkowa dziewcząt tj, SP 97 i II LO we Wrocławiu.

Dzięki współpracy #VolleyWrocław i szkół młode siatkarki mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności siatkarskich dbając jednocześnie o wysoki poziom edukacji szkolnej. To bardzo ważne, gdyż piłka siatkowa w naszym kraju stawia przed młodymi zawodniczkami bardzo wysokie wymagania. Osiągnięcie wysokiego poziomu sportowego to codzienna wielogodzinna praca treningowa i niezbędne jest umiejętne planowanie zajęć treningowych uwzględniając zajęcia lekcyjne. Jednak najważniejsze jest zaangażowanie i pasja zawodniczek w połączeniu z doświadczeniem i oddaniem trenerów.

Czy złoto mistrzostw Polski młodziczek to duża radość dla trenera?

- Oczywiście bardzo się cieszę z ogromnego sukcesu naszego zespołu młodziczek. Jednocześnie należy podkreślić, że jest to kolejny medal dla naszego klubu w kategoriach młodzieżowych w ostatnich latach. To dowód na systemowe podejście do szkolenia młodzieży w #VolleyWrocław. Chciałbym podkreślić w tym miejscu dużą rolę władz miasta Wrocławia, które mocno wspierają finansowo nasze działania, a także naszych sponsorów takich jak Grupa Impel, ZAEL, ZAE czy ZEC Service.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane