Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » ORLEN Liga Kobiet

ORLEN Liga Kobiet | 2019-06-17 22:15:01 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: lkscommerceconlodz.pl

Marek Solarewicz trenerem mistrzyń Polski

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Włodarze ŁKS-u Commercecon Łódź przedstawili dzisiaj nowego trenera. W sezonie 2019/2020 do obrony tytuły mistrza Polski Ełkaesianki poprowadzi Marek Solarewicz.

Nowy trener naszej drużyny jest absolwentem Wydziału Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu o specjalności trenerskiej w piłce siatkowej. Swoją karierę rozpoczął od pełnienia funkcji statystyka. W sezonie 2008/2009 pracował w męskim zespole Gwardii Wrocław.

W 2019 roku zamienił jednak siatkówkę męską na żeńską, obejmując stanowisko statystyka w drużynie Impelu Wrocław. Z wrocławską ekipą związany był aż przez 10 lat. W 2011 roku objął posadę II trenera, zaś 5 lat później zaczął prowadzić zespół jako pierwszy trener. W roli asystenta współpracował m.in. z Ireneuszem Kłosem, Rafałem Błaszczykiem czy Jackiem Grabowskim. Dodatkowo w latach 2009-2011 współpracował z Cuprum Lubin w zakresie analizy gry i Victorią PWSZ Wałbrzych w zakresie przygotowania motorycznego.

Marek Solarewicz ma również doświadczenie reprezentacyjne. W latach 2013-2014 pracował z trenerem Piotrem Makowskim jako statystyk.

– Po 10 latach pracy w #VolleyWrocław podjąłem decyzję o zmianach. Czas na nowe wyzwania. Bardzo dużo się tutaj nauczyłem, otrzymując świetne warunki do pracy i rozwoju, które wykorzystam w dalszej pracy trenerskiej – powiedział po ogłoszeniu odejścia z #Volley Wrocław.

Klub jest przekonany, że nowy szkoleniowiec świetnie poradzi sobie z kolejnym wyzwaniem zawodowym. Jego ambicja i chęć ciągłego rozwoju z pewnością zaprocentują w pracy z zawodniczkami mistrza Polski. – Bardzo się cieszę z możliwości pracy w tak dobrym klubie jakim jest ŁKS Commercecon Łódź. Wierzę, że w tym sezonie będziemy mieli wiele okazji do wspólnej radości – skomentował podjęcie nowego wyzwania Marek Solarewicz. – Nasz zespół będzie bardzo waleczny i uważam, że razem stworzymy świetne siatkarskie widowisko. Na trybunach panuje znakomita atmosfera, kibice są fantastyczni. Wiem, że hala będzie pełna na naszych meczach – podkreślił.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane