Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » ORLEN Liga Kobiet

ORLEN Liga Kobiet | 2019-06-11 21:40:14 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: developres.rzeszow.pl

Zaroślińska-Król i Gałucha atakującymi Developresu

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

K.S. Developres Rzeszów poinformował, że przedłużył kontrakt z atakującą Katarzyną Zaroślińską-Król. Ponadto klub podjął współpracę z nową atakującą - Tamarą Gałuchą.

Katarzyna Zaroślińska-Król to wszechstronnie uzdolniona zawodniczka - grała zarówno na przyjęciu, jak i na ataku, który ostatecznie wybrała jako swoją pozycję. Reprezentantka Polski - w 2006 roku otrzymała swoje pierwsze powołanie do kadry seniorek. Do jej największych sukcesów reprezentacyjnych zaliczyć można brązowy medal Ligi Europejskiej z 2014 roku i srebro Igrzysk Europejskich z 2015 roku.

"Smoku" zawodową karierę klubową rozpoczęła w 2006 roku w Legionowie. Później reprezentowała barwy takich drużyn jak m.in. Budowlani Łódź - Puchar Polski, MKS Dąbrowa Górnicza - brązowy i srebrny medal Mistrzostw Polski, dwa Puchary oraz dwa Superpuchary Polski czy Atom Trefl Sopot - dwa srebrne medale Mistrzostw Polski, Puchar Polski i srebrny medal Pucharu CEV. W sezonie 2016/2017 przeniosła się do Chemika Police, z którym wywalczyła dwa złote medale Mistrzostw Polski oraz Puchar Polski. W sezonie 2018/2019 z Developresem SkyRes Rzeszów zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski.

KATARZYNA ZAROŚLIŃSKA-KRÓL

data urodzenia: 3.02.1987
wzrost:187 cm
zasięg w bloku: 300 cm
zasięg w ataku: 322 cm


Tamara Gałucha (Kaliszuk) to 29-letnia siatkarka grająca na pozycji atakującej i przyjmującej. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w drużynie Truso Elbląg. Gałucha grała w takich klubach jak Gedania Żukowo,Trefl Sopot, PTPS Piła, PSPS Chemik Police, Jedynka Aleksandrów Łódzki, KS Pałac Bydgoszcz, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, Impel Wrocław. Ostatni sezon spędziła w Banku Pocztowym Pałac Bydgoszcz, z którym zajęła 6. miejsce w LSK.

TAMARA GAŁUCHA

data urodzenia: 20 marca 1990
wzrost:182 cm
zasięg w bloku: 304 cm
zasięg w ataku: 295 cm

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane